Електронна виписка банку — первинний документ

В обраному У обране
Друк
Голенко Олександр, податковий експерт
Бухгалтерський тиждень Травень, 2018/№ 19
Як бути, якщо банк не видає виписки з поточного рахунку в паперовій формі?

Нагадаємо, що ст. 9 Закону про бухоблік називає підставою для бухобліку первинні документи. Тому виписка банку вам таки потрібна.

Зауважимо, що з її первинним статусом погодилися і податківці (див. УПК, затверджену наказом ДПСУ від 05.07.12 р. № 583, а також лист ДФСУ від 10.02.16 р. № 2673/6/99-99-19-02-02-15). Про «первинність» банківської виписки говорить ст. 336 розд. І Переліку типових документів…, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.12 р. № 578/5.

До речі, банківська виписка знадобиться вам і під час проведення інвентаризації (п.п. 6.3 розд. ІІІ Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.14 р. № 879).

Сьогодні більшість високотехнологічних банків в Україні, що обслуговують клієнтів дистанційно*, дозволяють їм отримувати банківську виписку із системи «клієнт-банк» в електронній формі. При цьому форма надання виписок (паперова чи електронна) має бути врегульована в договорі банківського рахунку. Цього вимагає п. 5.6 розд. 5 Положення про організацію операційної діяльності у банках України, затвердженого постановою Правління НБУ від 18.06.03 р. № 254.

* Таку можливість передбачено гл. 11 Інструкції про безготівкові розрахунки…, затвердженої постановою Правління НБУ від 21.01.04 р. № 22.

Зазирніть, що написано про це у вашому договорі з банком. Різні банки вирішують ці завдання по-своєму. Як правило, в електронній виписці формується графічний «образ» штампа операціоніста банку. Іноді — з відображенням коду його особистого ЕЦП. З досвіду скажемо: перевіряльники ніколи не чіпляються до подібної форми виписки (регламентованої зазначеним договором). Можливо, тому, що, як і ми, добре знають: жоден банк не відмовить своєму клієнту в проханні проставити «мокрі» штампи на роздруківки своїх виписок з електронними «картинками» таких штампів.

А коли раптом контролери попросять копії — роздрукуєте і засвідчите ті, що є.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити