Розрахунок коригування до «старої» зведеної податкової накладної

В обраному У обране
Друк
Бухгалтерський тиждень Травень, 2018/№ 19
Який порядок заповнення гр. 3 і 4.1, 4.2, 4.3 табличної частини розрахунку коригування до податкової накладної, складеної до 01.03.17 р., з метою нарахування податкових зобов’язань згідно з п. 198.5 ПКУ?

У разі нарахування податкових зобов’язань (ПЗ), зокрема згідно з п. 198.5 ПКУ, платник ПДВ повинен скласти зведені податкові накладні (ПН) за товарами/послугами, які призначені для їх використання / починають використовуватися в необ’єктних, пільгових або негосподарських операціях (п. 11 Порядку № 1307*).

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307.

Заповнюючи такі ПН (п. 16 Порядку № 1307):

• у гр. 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» зазначають дати складання і порядкові номери ПН, складених на такого платника ПДВ при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає «компенсуючі» ПЗ;

гр. 3.1, 3.2, 3.3 не заповнюють.

При настанні однієї з коригувальних подій, прописаних у п. 192.1 ПКУ, платник ПДВ має право скласти розрахунки коригування (РК) до таких зведених ПН.

І ПН, і РК підлягають реєстрації в ЄРПН в порядку, визначеному Кабміном (п. 3 Порядку № 1307).

Показники РК заповнюються в аналогічному порядку, передбаченому для ПН (п. 25 Порядку № 1307). А це означає, що:

• у гр. 3 РК до ПН, складеної до 01.03.17 р., з метою нарахування «компенсуючих» ПЗ зазначаються дати складання і порядкові номери ПН, за якими були нараховані «компенсуючі» ПЗ за відповідний звітний період і які тепер коригуються;

гр. 4.1, 4.2, 4.3 РК не заповнюються.

При цьому РК, складений до ПН, виписаної до 01.03.17 р., складається за формою, що діє на дату складання такого РК.

За матеріалами ЗІР ДФСУ, категорія 101.16

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити