(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 48
  • № 47
  • № 46
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2018/№ 45

Для єдиноподатника бюджетний грант — не дохід

http://tinyurl.com/yxgnt724
Лист ДФСУ від 23.10.18 р. № 4527/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Погоджуючись із висновком листа, не станемо цитувати увесь п.п. 4 п. 292.11 ПКУ, а «наведемо фокус» на конкретних словах. Отже, не є доходом єдиноподатника «… суми коштів цільового призначення, що надійшли… з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм».

Податківці зазвичай роблять акцент на двох ознаках коштів, що надійшли єдиноподатнику, — їх цільовому призначенні і бюджетному джерелі надходження.

До речі, аналогічний висновок містить консультація в категорії 108.05 ЗІР ДФСУ.

Але не розслабляйтеся: фіскали не випускають податки з рук просто так…

Звертаємо вашу увагу: якщо єдиноподатником-юрособою групи 3 отримано грант від бюджетного фонду — податківці в листі обумовлюють невключення такого гранту до складу доходів суворим дотриманням вимог профільного Закону України «Про Український культурний фонд» від 23.03.17 р. № 1976-VІІІ до змісту договору з грантодавачем: перелік об’єктів витрачання, графік платежів, строк реалізації, зобов’язання виконавця, у тому числі стосовно звітності, докази, що підтверджують виконання договору (?!).

Відзначимо, що і в схожому «хорошому» листі ДФСУ від 15.08.18 р. № 3541/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, адресованому теж єдиноподатнику-юрособі групи 3, невключення до складу доходів бюджетних коштів, отриманих ним у межах міської програми, обумовлено наявністю затвердженого міськрадою рішення, підтвердної первинки і відповідним відображенням у бухобліку (як коштів цільового призначення).

Зауважимо, що п. 292.11 ПКУ регламентує, зокрема, склад доходів платників єдиного податку не лише групи 3, але також і груп 1 і 2. Тобто — не лише юросіб, а й фізичних осіб — підприємців (ФОП). Й аналогічна консультація стосовно отриманих грантів для ФОПів є в категорії 107.04 ЗІР ДФСУ.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
єдиноподатник, бюджетний грант, дохід додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті