«Звітна нова» ПДВ-декларація і показник ΣПеревищ

В обраному У обране
Друк
Павленко Олексій, податковий експерт
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2018/№ 46
Якщо платник подасть нову звітну декларацію з ПДВ до граничного строку подання, чи перерахує програмне забезпечення системи електронного адміністрування (СЕА) показник формули ΣПеревищ згідно з даними (зміненими податковими зобов’язаннями, далі — ПЗ) цієї останньої декларації?

Нагадаємо, що показник формули СЕА (або розрахунку регліміту) ∑Перевищ є позитивною різницею — загальною сумою перевищення ПЗ, зазначених платником у поданих податкових деклараціях (з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них), над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК) до таких ПН, що зареєстровані у Єдиному реєстрі ПН (ЄРПН).

Показник ∑Перевищ, зрозуміло, розраховується/перераховується програмним забезпеченням СЕА при поданні декларацій (і УР до них) за періоди починаючи з 01.07.15 р. Тобто коли в СЕА надійдуть дані про суму ПЗ за звітний період — «зменшуване» (для розрахунку показника ∑Перевищ). І ця сума буде зменшена на суму податку, що міститься в ПН/РК, датованих звітним місяцем, за який видається декларація, і відповідно зареєстрованих станом на дату її подання в ЄРПН.

Тому розрахунок/перерахунок показника ∑Перевищ обов’язково здійснюється на дату подання кожної ПДВшної декларації або УР. Але, окрім цього, програмне забезпечення СЕА перераховує (зменшує) цей показник уже після подання декларації — також при реєстрації в ЄРПН із «запізненням» (тобто після дати подання декларації) кожної ПН/РК, виписаної раніше, — у вже задекларованих періодах і «підтягує» їх при цьому для розрахунку ∑Перевищ до періоду їх виписування.

Про особливості розрахунку/перерахунку показника ∑Перевищ, у тому числі про те, що фіскали в порушення ПКУ з вересня 2017 року стали його здійснювати не наростаючим підсумком (див. консультацію «ДФСУ «удосконалила» порядок розрахунку ΣПеревищ: чим це загрожує платникам ПДВ» // «БТ», 2017, № 45).

Що ж до вашого запитання, то відповідь на нього, схоже, позитивна. Адже наскільки нам відомо, програмне забезпечення фіскалів налаштовано так, що в кожному випадку подання платником декларації з відміткою «Звітна нова» воно повинне заново перераховувати (оновлювати) цей показник.

Такий висновок підтверджується і консультацією у категорії 101.17 ЗІР ДФСУ.

У ній йдеться про те, що показник формули регліміту — ∑Перевищ розраховується ДФС автоматично після прийняття звітності з ПДВ від платника податків, і при розрахунку позитивного значення цього показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника. Таким чином, після подання «Звітної нової» декларації з ПДВ ДФС автоматично здійснює перерахунок показника ∑Перевищ.

Висновок цієї консультації можна було б підтвердити заявками фіскалів на розробку і доопрацювання програмного забезпечення СЕА, проте ці документи, зазвичай, «поза зоною доступу». Принаймні, в листі ДФСУ від 19.09.17 р. № 1365/99-99-15-03-01-18, яким і був змінений механізм розрахунку ∑Перевищ, знайти відповідь на це запитання нам не вдалося.

Переконатися в тому, що податківці в згаданій консультації у ЗІР ДФСУ говорять правду, можна так: після подання «Звітної нової» декларації з ПДВ відразу замовити/отримати Витяг із СЕА за формою F/J1401206 і перевірити/перерахувати, чи коректно після подання цієї оновленої декларації змінилося у формулі регліміту значення показника ∑Перевищ.

Проте при цьому потрібно мати на увазі: на показник ∑Перевищ могла вплинути не лише сума змінених податкових зобов’язань «Звітної нової» декларації, але також і ПН/РК, що були виписані у звітному періоді, за який подавались декларації, та зареєстровані в ЄРПН у періоді між поданням цих декларацій.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити