(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 43-44
  • № 42
  • № 41
  • № 40
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2018/№ 48

Копійчане округлення: податківці дотримуються своєї думки

Лист ДФСУ від 14.11.18 р. № 4820/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Лист, що коментується, — це добірка відомих відповідей податківців на запитання, пов’язані з округленнями вартості товарів/послуг у роздрібній торгівлі при розрахунках готівкою (через відсутність монет дрібних номіналів) згідно з постановою Правління НБУ від 15.03.18 р. № 25 (див. категорію 109.10 ЗІР ДФСУ; лист ДФСУ від 23.08.18 р. № 3707/6/99-99-15-03-02-15/ІПК із коментарем «Округлення у чеку РРО: яку суму зазначити в податковій накладній» // «БТ», 2018, № 37).

Позиція ДФСУ не змінилася щодо:

• «розшифровки» у чеку РРО неокругленої (у спеціальному рядку нижче рядка 7 фіскального чека за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.01.16 р. № 13) і округленої сум готівки (у підсумковому рядку 8 фіскального чека);

• відповідності останньої суми фактичного розрахунку показникам Х- і Z-звітів РРО;

• невпливу результатів округлення підсумкового розрахунку готівкою з покупцем на показники податкової накладної (ПН) — у цьому випадку «підсумкової» — (як ми розуміємо, податківці проти зменшення податкових зобов’язань з ПДВ продавця через відкидання ним копійок при округленні «до меншого»);

• обов’язкового та суворого дотримання мінімальних (на алкогольні напої) і максимальних (на тютюнові вироби) цін (див. консультацію «Округлення готівки в чеку vs дотримання мінімальних/максимальних цін» // «БТ», 2018, № 38).

Відзначимо тільки, що в листі податківці не намагаються відкинуті при підсумковому розрахунку копійки називати «додатковим благом» покупця.

А також щодо ПН нагадаємо, що з 01.12.18 р. згідно з чинними змінами Порядку заповнення податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (новий п.п. 6 п. 16): «Графа 11 заповнюється в гривнях з копійками із зазначенням після коми до 6 знака включно».

Сподобалась стаття?

Виберіть свій варіант підписки, щоб отримати доступ до всіх номерів журналу «Бухгалтерський тиждень».

journal_img
Друкована версія + електронна версія 350.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
journal_img
Електронна версія 280.00 грн. на місяць Передплатити Залишити заявку
роздрібна торгівля, готівкові розрахунки, чек РРО, округлення суми додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті