Внесок прибутківця в НПО: податкова різниця — тільки на «вершок»

Голенко Олександр, податковий експерт
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2019/№ 6
В обраному У обране
Друк
Лист ДФСУ від 28.01.19 р. № 288/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

У листі, що коментується, робимо акцент на таких положеннях.

По-перше, він стосується лише тих платників податку на прибуток підприємств, які коригують фінансовий результат до оподаткування на різниці, встановлені ПКУ, — чи то будучи зобов’язаними це робити як високодохідники, чи то за власним рішенням.

По-друге, у листі йдеться про того платника податку на прибуток — «коригувальника», який є учасником неприбуткової організації (НПО) і на цій підставі сплачує на користь такої НПО членські внески. При цьому НПО, зрозуміло, повинна мати відповідний статус, тобто відповідати вимогам, установленим у п.п. 133.4.1 ПКУ, і бути наявною у Реєстрі неприбуткових установ та організацій, який ведуть податківці.

Так от, по-третє, у цьому листі податківці, по суті, не відділяють таку сплату від інших благодійних/безоплатних передач (коштів, товарів, робіт, послуг) на адресу НПО. І в цьому є резон, оскільки, скажімо, у частині 1 Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, затвердженого наказом Мінфіну від 17.06.16 р. № 553 (у редакції наказу від 28.04.17 р. № 469), стаття «разові, періодичні, цільові внески та відрахування засновників і членів» (код рядка 1.7) фігурує серед інших статей доходів НПО на абсолютно рівних правах.

І нарешті, по-четверте, податківці чесно говорять, що коригуванню в такого платника податку на прибуток підлягає-таки не вся сума його членського внеску на користь НПО, а саме в частині, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (п.п. 140.5.9 ПКУ).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд