Теми статей
Обрати теми

Реєстрація «перерахункових» РК: за прострочення — штраф на загальних підставах

Голенко Олександр, податковий експерт
Лист ДФСУ від 16.01.19 р. № 175/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Лист, що коментується, адресований тим платникам ПДВ, які (зокрема, в 2018 році) одночасно здійснювали як оподатковувані, так і неоподатковувані операції (тобто нараховували «компенсуючі» податкові зобов’язання згідно зі ст. 199 ПКУ).

Таких платників п. 199.4 ПКУ зобов’язує за результатами календарного року (у цьому випадку — 2018) зробити перерахунок частки використання товарів/послуг і необоротних активів виходячи з фактичних обсягів відповідних оподатковуваних і неоподатковуваних операцій. Подробиці ви знаєте з консультації «Річний ПДВ-перерахунок (за ст. 199 ПКУ)» // «БТ», 2019, № 1.

Результати такого річного перерахунку, по-перше, мають бути (п. 199.5 ПКУ) відображені у ПДВ-декларації за останній податковий період 2018 року (для місячників — це грудень, а для квартальників — IV квартал) — і зокрема, у додатку Д7 до декларації. По-друге, до відповідних зведених «компенсуючих» податкових накладних (ПН), складених і зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), мають бути складені (однією датою — 31.12.18 р.) і зареєстровані в ЄРПН відповідні розрахунки коригування (РК).

Так-от, у листі, що коментується, податківці наполягають, що на такі РК поширюються загальні граничні строки реєстрації в ЄРПН (встановлені п. 201.10 ПКУ). А в разі порушення граничного строку їх реєстрації (у цьому випадку — 15.01.19 р.) до платника застосовуються відповідні штрафи, встановлені в ст. 1201 ПКУ.

Без жодних винятків…

Зауважимо, що якщо на момент подання «останньої» ПДВ-декларації зазначені РК зареєстровані не були, то відобразити в ній результати річного ПДВ-перерахунку все одно необхідно.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі