Бухгалтерський тиждень, січень, 2019/№ 4

 • НГО сільгоспземель: тепер онлайн Наказ Мінагрополітики від 16.11.18 р. № 552 «Про затвердження технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення»
 • ПДВ-наслідки передачі обладнання в позичку Лист ДФСУ від 07.12.18 р. № 5162/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Реєстрація «перерахункових» РК: за прострочення — штраф на загальних підставах Лист ДФСУ від 16.01.19 р. № 175/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Самовиправлення після 90 днів: пеня з 91-го Лист ДФСУ від 02.01.19 р. № 13/6/99-99-12-02-01-15/ІПК
 • Нова квартальна декларація з прибутку Звертаємо вашу увагу, що 17.01.19 р. вийшло оновлення «Єдиного вікна (EDZV)» до версії 1.27.1.0, що включає нові форми квартальної декларації з податку на прибуток підприємств (J0100117) — з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 19.10.18 р. № 842 (див. коментар «Зустрічаємо оновлену прибуткову декларацію» // «БТ», 2018, № 52-53), а також додатків до неї.
 • Єдиний казначейський рахунок на митниці Мінфін повідомив, що розпочався тестовий період роботи Єдиного казначейського рахунку (ЄКР) для сплати підприємствами митних платежів. Це значно спростить процедуру, оскільки дозволить зараховувати аванси і здійснювати платежі не через казначейські рахунки конкретних митниць, а через ЄКР, при цьому подавати митні декларації — будь-якій митниці.
 • Акцизні склади пального: вже незабаром Мінфін затвердив формат даних і структуру Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників (рівня пального в резервуарі), а також форми довідок про розпорядника акцизного складу пального і про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу та залишки пального на такому складі.
 • Замініть ГОСТи за три роки Мінекономрозвитку нагадує, що триває гармонізація вітчизняного законодавства з європейським, а тому лише деяка частина радянських ГОСТів залишаються чинними, проте — лише до 01.01.22 р.
 • Календар тижня
 • Заповнюємо декларацію про доходи ФОП-загальносистемника У загальному випадку декларацію про доходи ФОП–загальносистемникам заповнювати доводиться один раз на рік. А це означає, що основні моменти, пов’язані з її складанням, потребують щорічного «оновлення». З чим ми вам і допоможемо в сьогоднішній статті.
 • Вносимо готівку до каси банку: пастки фіскалів На прохання директора, що їхав у відрядження, працівник уніс до каси банку для зарахування на рахунок підприємства суму поворотної фінансової допомоги. Під час перевірки розрахункових операцій податківці почали «розкручувати» цю ситуацію. Вони, заявляючи, що в особі працівника цю готівку одразу отримало підприємство, інкримінують підприємству неоприбуткування цих грошей і застосовують штрафні санкції. Наскільки це правомірно і на що звертати увагу в таких ситуаціях — давайте обговоримо.
 • Облікова політика: коригуємо на 2019 рік За традицією, підбиваючи підсумки минулого звітного року, проводять ревізію наказу про облікову політику підприємства. Чи потрібно щось підкоригувати в обліковій політиці на новий «бухгалтерський» 2019 рік — розповімо в сьогоднішній статті.
 • Кабмін рекомендує… перенесення робочих днів — 2019 «Безглуздий відпочинок стомлює гірше за роботу». Проблемою «толкового» відпочинку традиційно переймається КМУ. Для цього він щорічно «тасує» суботи з робочими днями, утворюючи таким чином декілька «мікроканікул». Якщо ви вирішили дотримуватися рекомендацій уряду, ця стаття для вас.
 • Календар бухгалтера на лютий 2019 року
 • Норматив для осіб з інвалідністю: хто зобов’язаний виконувати Соціальний захист громадян з обмеженими можливостями — важливий напрям соціальної політики держави, для реалізації якого в Україні введено різні заходи. Одним із таких заходів є встановлення для роботодавців нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Про те, які роботодавці зобов’язані виконати цей норматив, розповімо в цій публікації.
 • Не відобразили витрати? Виправте помилку! У декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2018 року помилково не відобразили «вересневі» витрати. Чи можна відобразити їх у річній декларації, не уточнюючи помилковий період?
 • Податковий борг з ПДВ — ризик блокування ПН Чи можуть виникнути проблеми з реєстрацією податкової накладної (ПН) в ЄРПН, якщо у платника ПДВ є податковий борг з ПДВ?
 • Помилка в таблиці 5 Звіту з ЄСВ: як виправити? Працівника підприємства з 01.12.18 р. переведено на іншу посаду. Дату закінчення роботи на старій посаді в таблиці 5 ЄСВ-звіту за листопад не зазначили. Як виправити цю помилку?
 • Звіт з ЄСВ «за себе» ФОП-єдиноподатника Фізособа була зареєстрована підприємцем не з 1-го числа звітного місяця. Як заповнити реквізит 6 титульного аркуша Звіту за формою № Д5? Чи треба підприємцям, що здійснювали протягом 2018 року діяльність на єдиному податку, заповнювати графу 3 таблиці 1 Звіту № Д5?
 • Майнові податки — 2019 Прийшов час декларувати (а з часом — і платити) земподаток / орендну плату за держкомземлі, «нерухомий» і транспортний податки — які прийнято називати майновими — в 2019 році, тому пора простудіювати порядок його розрахунку і правила звітності. Зрозуміло, для тієї частини платників майнових податків, які є юридичними особами. Для фізичних осіб — підприємців усе йде абсолютно аналогічно тому, як і для «звичайних» фізичних осіб, — їм ці податки нараховують фіскали, а тому морочити голову із заповненням декларацій не треба…
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить