Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як заповнити гр. 5 і 6 при постачанні послуг?

Казанова Марина, податковий експерт m.kazanova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Жовтень, 2014/№ 2
Друк
Як правильно заповнювати гр. 5 і 6 у податковій накладній, що складається при постачанні послуг?
податкова накладна

Послуги в податковій накладній (далі — ПН) виділені в самостійну одиницю виміру. При їх постачанні у графі 5, у загальному випадку, потрібно записати «послуга». У графі 6 же потрібно зазначити кількість таких послуг (п. 14 Порядку № 10 *). Зокрема:

• «1» — якщо ПН на повне постачання послуги або повну передоплату;

• «0,5», «0,1» і т. п. — якщо ПН виписується на часткову оплату або часткове постачання послуги. З цим згодні й податківці (див. підкатегорію 101.19 ЗIР). Наприклад, якщо ви отримали передоплату 25 % місячної орендної плати, то ПН повинна виглядати так:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

I

22102014

Оренда приміщення

 

послуга

0,25

1000

250

 

 

 

250

 

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Міндоходів від 14.01.2014 р. № 10.

Але врахуйте: на нашу думку, від цього правила ви можете відступити. Якщо послуга вимірюється в кількісному вираженні (м2, км тощо), то ви маєте право відобразити у графах 5 і 6 ПН відповідні показники. Наприклад, якщо йдеться про оренду приміщення площею 100 м2, то ПН може виглядати так:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

I

22102014

Оренда приміщення

 

м кв.

100

10

1000

 

 

 

1000

 

Цей підхід може виявитися зручним, головним чином тоді, коли за договором послуга вимірюється в кількісному вираженні. Якщо ж ви сумніваєтеся в його правомірності, то врахуйте: ані ПКУ, ані Порядок № 10 не обмежують такої можливості. Більше того, податківці свого часу повідомили, що порушенням порядку складання ПН є (див. відповідь на запитання 7 УПК № 127 **):

1) відсутність у ній обов’язкових реквізитів;

2) невідповідність унесених до неї показників умовам постачання (ціна, номенклатура, кількість тощо).

** Затверджена наказом ДПСУ від 16.02.2012 р. № 127.

Очевидно, що зазначений вище порядок до подібних порушень не призводить. Хіба що бажано, щоб такий підхід відповідав виміру послуги з договору. Наприклад, якщо послуга перевезення з договору вимірюється виключно у гривнях, то «км» у графі 5 ПН краще не зазначати. У такому разі в ній варто зазначити стандартне «послуга».

І запам’ятайте ще одне: застосовувати такий підхід варто не завжди. Наприклад, ви здаєте в оренду приміщення площею 100 м2 і отримали передоплату 25 %. У цьому випадку у графі 6 ПН краще показати 0,25, а не 25 м2.

img 1

 Часто запитують: чи можна у графі 5 ПН, складеній на послуги, як і раніше, зазначати «грн.»? Запам’ятайте: так чинити не можна. Річ у тім, що, на відміну від «старого» порядку, Порядок № 10 подібної можливості не містить: згідно з ним у графі 6 потрібно зазначати саме кількість/обсяг.

 

Також цікаво: як вчинити, якщо ви отримали передоплату в розмірі більшому, ніж її одиничний розмір? Наприклад, ви отримали передоплату за орендою за 2 місяці. У такому разі, за загальним правилом, потрібно скористатися підходом, на якому наполягають податківців (тобто зазначити у графі 5 «послуга»). При цьому вважаємо, що у графі 6 можна відобразити «. Водночас ніхто не забороняє вам вчинити й по-іншому: записати таку передоплату двома рядками (з розбиттям за місяцями) — у цьому випадку в обох рядках у графі 6 зазначатиметься «1». Виглядати це буде так:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

I

22102014

Оренда приміщення за листопад

 

послуга

1

1000

1000

 

 

 

2000

22102014

Оренда приміщення за грудень

 

послуга

1

1000

1000

 

 

 

Усього за розділом I

х

х

х

х

2000

 

 

 

 

Чи буде порушенням, якщо гр. 5 і 6 ПН будуть заповнені з незначними огріхами? ПН є належними і підтверджують право покупця на податковий кредит і в тому випадку, якщо вони заповнені з окремими недоліками, проте при цьому дають можливість ідентифікувати продавців, містять достатні дані про зміст госпоперацій, підтверджують факт здійснення таких операцій (ухвала ВАСУ від 28.01.2014 р. № К/9991/31157/11).

Проте обережним покупцям, які отримали ПН з «огріхами», у гр. 5 і 6, щоб убезпечити себе, рекомендуємо подати заяву зі скаргою на постачальника за формою Д8. Благо, до 1 січня вона все ще рятує податковий кредит.

m.kazanova@buhgalter911.com

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць