Теми статей
Обрати теми

Новий ЄСВ-звіт: «Чом ти не прийшов...»

Клиженко Яна, експерт з питань оплати праці, у.klyzhenko@buhgalter911.com
І хотілося б сказати, що це першоквітневий жарт, та не можемо. Звіт з ЄСВ за березень подаємо з колишніми проблемами. «А можливо є додаткові підказки щодо заповнення непідходящої форми Звіту?» — чим ближче звітна дата, тим частіше таке запитання ставлять читачі. Ну що ж, чим можемо, тим допоможемо!
ЄСВ-звітність, «мінімальний» ЄСВ, коефіцієнти

На жаль, Звіт з ЄСВ за березень 2015 року подаємо за старою формою ☹. Нова форма № Д4 досі перебуває на стадії погодження.

Отже, знову «у грі» запитання: де відображати ЄСВ, дотягнутий до мінімалки, і як відобразити застосування понижуючого коефіцієнта?

На перше запитання розгорнуту відповідь ви знайдете в «Бухгалтер 911», 2015, № 10, с. 10. Не зупинятимемося на зрозумілих моментах, що стосуються заповнення цієї частини багатостраждальної форми № Д4. Нагадаємо лише, що таблицю 6 форми № Д4 заповнюємо як завжди. «Шаманимо» виключно в «потрібних місцях» рядка 2 таблиці 1.

А ось щодо понижуючого коефіцієнта зробимо декілька уточнень. Як ви пам’ятаєте, до березневого доходу застосовують нові лояльніші правила пониження (див. «Бухгалтер 911», 2015, № 12, с. 22). Вважаємо, що полегшені правила «економії» на ЄСВ-нарахуваннях зацікавлять багатьох. Тому питання щодо заповнення саме цієї частини форми виникнуть в більшості читачів. Річ у тім, що у діючій формі Звіту з ЄСВ відобразити відомості про понижуючий коефіцієнт просто ніде.

Що ж робити? По-перше, нагадаємо: щоб правильно заповнити Звіт з ЄСВ, доведеться «влізти» в настройки. Зокрема, у таблиці 1 форми № Д4 в меню «Правка» обов’язково відключіть функцію «автоматичний розрахунок». А тепер уручну вносимо суми ЄСВ, нараховані із застосуванням понижуючого коефіцієнта (далі — К):

— у ряд. 3.1.1 — «звичайні» роботодавці — значення ряд. 2.1.1 х (36,76 % — 49,7 %) х К;

— у ряд. 3.1.3 — роботодавці працівників з числа льотних екіпажів і бортоператорів — значення рядка 2.1.3 х 45,96 % х К;

— у ряд. 3.1.7 — суднобудівники — значення ряд. 2.1.7 х 33,2 % х К;

— у ряд. 3.2.1 — роботодавці, які нараховували винагороду за ЦПД за роботи/послуги, — значення ряд. 2.2.1 х 34,7 % х К;

— у ряд. 3.2.3 — підприємства-суднобудівники, які нараховували винагороду за ЦПД за роботи/послуги, — значення ряд. 2.2.3 х 33,2 % х К;

— у ряд. 3.3.1 — роботодавці, які нараховували лікарняні (крім суднобудівників) — значення ряд. 2.3.1 х 33,2 % х К;

— у ряд. 3.4.1 — роботодавці, які нараховували декретні,— значення ряд. 2.4.1 х 33,2 % х К.

Увага! Результат добутку ставки ЄСВ і К округляйте до трьох знаків після коми. Суму отриманого ЄСВ — до двох.

img 1

Понижуючий коефіцієнт не застосовують до ставки ЄСВ у розмірі 8,41 %, 5,3 %, 5,5 % і до ставок ЄСВ у частині утримань. Тому рядки 3.1.4 — 3.1.6, 3.2.2, 5.1 — 5.6 таблиці 1 Звіту з ЄСВ на понижуючий коефіцієнт не коригуємо.

Далі Звіт заповнюєте як завжди: без будь-яких «секретів». Після відправлення Звіту не забудьте включити функцію «автоматичний розрахунок».

y.klyzhenko@buhgalter911.com

Теги ЄСВ звіт
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі