(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
11/12
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Серпень , 2015/№ 35

Вигодоодержувачі — встигнути до 25 вересня

http://tinyurl.com/y6s6w6el
Менше місяця залишилося, щоб «відстрілятися» щодо своїх вигодоодержувачів або, якщо говорити точніше, бенефіціарів. П’ятниця, 25 вересня — останній день, коли це можна буде зробити при безпроблемному варіанті. Ви, поза сумнівом, пам’ятаєте, яку бучу свого часу зчинив обов’язок подати звіт за формою 4 (бенефіціари)*. Тому, щоб не затягувати з цим укотре, підготуємо вас до подолання такого випробування завчасно.
звітуємо держреєстратору щодо вигодоодержувачів

* Дивіться статтю «Ішло 25 травня, а в черзі я був 531-м…» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 21. Про основні нюанси, пов’язані із заповненням форми, ви могли ознайомитися у статті «Не забудьте внести до ЄДР свого вигодоодержувача!» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 18-19.

Ви встигли відзвітувати перед держреєстратором до 25 травня**? Тоді зараз у вас немає приводів для клопоту. Тим же, хто не встиг цього зробити як до зазначеної дати, так і після її настання, рекомендуємо поквапитися, щоб не стати заручником нових черг. На що слід звернути увагу при поданні?

** Саме ця дата спочатку була крайнім строком подання форми 4, а про його перенесення ви могли прочитати в журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 22.

Форму реєстраційної картки було змінено наказом Мін’юсту від 17.06.2015 р. № 992/5. Набули чинності такі зміни 11.07.2015 р. Причому вони додали можливість, зокрема, подання відомостей про відсутність у юрособи бенефіціара, у тому числі — кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юрособа. Нагадаємо: поточна редакція ч. 1 ст. 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб — підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-IV вимагає повідомляти про це.

Водночас, зауважте: повідомляти про бенефіціарів не доведеться, якщо засновниками юридичної особи є виключно фізособи і вони ж є бенефіціарами. У цьому випадку вважатиметься, що засновники такої юридичної особи є бенефіціарами.

При поданні реєстраційної картки заповнюйте тільки ті поля, які стосуються зміни відомостей про юрособу, що вносяться до ЄДР.

Пам’ятайте: ненадання держреєстратору інформації за формою 4 може стати причиною застосування адмінвідповідальності до керівника юрособи (або іншої особи, уповноваженої діяти від імені юрособи (виконавчого органу)). Розмір штрафу — від 5100 до 8500 грн. ( ст. 16611 КУпАП). При цьому аргументи, які ми наводили раніше щодо того, що несвоєчасне надання реєстраційної картки не може бути прирівняне до її ненадання, більше не спрацюють. Усе тому, що в самому Законі № 1701*** (абз. 5 п. 2 розд. II) тепер чітко прописано, що до відповідальності притягують осіб, відповідальних за подання форми 4, при неподанні юрособою зазначеної інформації в установлений строк. Тобто очевидний стимул відзвітувати-таки не пізніше 25 вересня!

*** Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14.10.2014 р. № 1701-VII.

Але звичайно ж, останнє не стосується тих суб’єктів, які не зобов’язані звітувати за формою 4 відповідно до п. 2 розд. II Закону № 1701.

m.shevchuk@buhgalter911.com

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
вигодоодержувач, бенефіціар додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті