(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 49
  • № 48
  • № 47
  • № 46
  • № 45
  • № 44
  • № 43
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/14
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Грудень , 2015/№ 50

Заповнення необов’язкових реквізитів у ПН

Якщо у ПН необов’язковими є реквізити «Місцезнаходження продавця» і «Вид цивільно-правового договору», то чи можуть ці поля залишатися взагалі незаповненими? Чи знімуть через це податковий кредит?
ПДВ, податкова накладна

Запитання є досить поширеним. І це не дивно, адже всі ми знаємо, що під час перевірки податківці не нехтують можливістю забракувати ПН через якусь дрібницю.

Закон № 643* дійсно виключив з переліку обов’язкових реквізитів ПН такі реквізити, як «Місцезнаходження продавця» і «Вид цивільно-правового договору».

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.2015 р. № 643-VIII.

Не заповнювати необов’язкові реквізити заголовної частини ПН дозволили самі податківці ( лист № 27651**). Щоправда, стосується це тільки тих ПН, які складені після набуття чинності Законом № 643, тобто з 29.07.2015 р.

** Лист ДФСУ від 29.07.2015 р. № 27651/7/99-99-19-03-02-17.

З дати набуття чинності Законом № 643 платники податку при складанні податкової накладної / розрахунку коригування можуть не заповнювати в їх заголовній частині поля реквізитів, які не визначені п. 201.1 ст. 201 розд. V ПКУ як обов’язкові ( лист № 27651).

Якщо конкретніше, то йдеться про такі реквізити, як:

— місцезнаходження (продавця та покупця);

— номер телефону (продавця та покупця);

— вид цивільно-правового договору, його номер і дата;

— форма проведених розрахунків.

Причому лист адресований не конкретному платнику, а податківцям. Тому, імовірно, фіскали не повинні заперечувати проти незаповнених необов’язкових реквізитів. До речі, у новій формі ПН (проект якої розміщений на сайті ДФСУ) їх, очевидно, вже й не буде.

Утім, навіть якщо податківці і передумають, зняти податковий кредит вони не зможуть. Адже у  п. 201.10 ПКУ тепер чітко прописано, що покупця позбавляють права на включення сум ПДВ до ПК тільки за ті помилки, які допущені в обов’язкових реквізитах ПН. Раніше, нагадаємо, покупець втрачав право на ПК, якщо ПН була заповнена з порушенням. А під цю підставу можна було підвести все, що завгодно, у тому числі й незаповнення необов’язкових реквізитів. Тепер же «забракувати» ПН, якщо не порушений порядок заповнення обов’язкових реквізитів, фіскали не мають права.

Тому заповнювати необов’язкові реквізити чи ні — вирішувати платнику.

Податківці в  листі № 27651 зазначали, що наявність чи відсутність у ПН заповнених полів необов’язкових реквізитів не буде підставою для вилучення такої ПН зі складу ПК (звичайно, якщо немає на те інших підстав).

Часто також запитують: а чи потрібно складати «виправляючий» РК, якщо в необов’язковому реквізиті допущена помилка? На нашу думку, ураховуючи, що зняти ПК податківці не зможуть, на ці недоліки можна заплющити очі та ПН не виправляти.

o.sumcova@buhgalter911.com

необов’язкові реквізити, податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті