(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/11
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Березень , 2015/№ 10

Податкова накладна: одиниці виміру та інше — нове від ДФСУ

http://tinyurl.com/y54g6cnf
Скільки всього вже було сказано про ПН... вистачило б на невеличку бібліотеку. Сьогодні ми обговоримо пару-трійку як завжди «своєчасних» висновків ДФСУ, пов’язаних з її заповненням: головним чином про відображення у ПН одиниць виміру (гр. 5.1 і 5.2).
маленькі радощі від податківців

Для вас, найімовірніше, не секрет, що в заповненні у ПН одиниць виміру з 1 січня відбулася маленька революція. Тепер його основа — Класифікатор*. При цьому: у гр. 5.1 відображається умовне позначення одиниці виміру/обліку (українське), а у гр. 5.2 — код одиниці виміру (чотиризначний — крайня ліва колонка)**.

* Класифікація одиниць виміру та одиниць обліку, затверджена наказом Держстандарту від 09.01.97 р. № 8.

** Про це ви могли прочитати у статті «Одиниці виміру у ПН: заповнюємо правильно» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 4.

Усе просто… але лише на папері. На практиці виникла низка запитань (причому не лише в частині одиниць виміру), вирішити які могли лише податківці. І ось що цікавого вони розповіли.

1. Зазначати у ПН потрібно саме ту одиницю виміру, до якої прив’язується «первинка». Тобто, наприклад, якщо за документами товар вимірюється в кілограмах, у ПН повинні фігурувати саме кілограми: у гр. 5.1 — «кг», у гр. 5.2 — «0301».

Слід при цьому дотримуватися тотожності відомостей ПН і Класифікатора (у тому числі в частині крапок і великих/малих літер) — принаймні, до появи консультацій ДФСУ.

2. Якщо ви перепродаєте товар, то при заповненні одиниці виміру орієнтуйтеся лише на «первинку» щодо цієї операції. Тобто вам в цьому випадку не потрібно враховувати одиницю виміру, яка була зазначена у «вхідній» ПН при купівлі такого товару (див. підкатегорію 101.19 ЗІР).

Отже, потрібно вказувати у гр. 5.1 умовне позначення одиниці виміру з «первинки», а гр. 5.2 не заповнювати. Тільки б ПЗ і сервер ДФСУ при реєстрації таких ПН не «лаялися».

Простіше кажучи, якщо ви купили товар в кілограмах, а потім розфасували його та продаєте в штуках, у ПН вказуйте штуки: гр. 5.1 — «шт», гр. 5.2 — «2009».

3. Що робити, якщо потрібної одиниці виміру в Класифікаторі немає? Питання зустрічається дуже часто. До цього податківці відповідали на нього лише в частині послуг.

Сьогодні вони запропонували діяти так само і в решті ситуацій (див. підкатегорію 101.19 ЗІР).

4. ДФСУ підтвердила, що електронні ПН/РК можна отримувати безпосередньо від контрагентів у порядку, погодженому з ними (див. підкатегорію 101.19 ЗІР). Зокрема, за допомогою телекомунікаційних систем або шляхом направлення електронного носія, на якому записана ПН. Отже, для відображення ПК отримувати ПН/РК саме з ЕРПН не потрібно.

5. Стосовно виправлення помилок у РК податківці повідомили: такого механізму немає. Водночас вони вказали: якщо помилка допущена в табличній частині РК (гр. 1 — 13), ви можете скласти другий РК, де будуть враховані показники «помилкового». Мабуть, такий же підхід можна застосовувати і при виправленні помилок у табличній частині ПН.

v.smerdov@buhgalter911.com

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті