(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/11
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Березень , 2015/№ 11

Неповнолітня дитина одружилася: чи буде ПСП у її батьків

Працівниця має трьох дітей (1997, 2006 і 2009 р. н.). Вона користується правом на застосування ПСП як платник податку, який має двох і більше дітей віком до 18 років. Стало відомо, що старша дитина цієї жінки в січні 2015 року одружилася. Як у такому разі застосовувати ПСП: з розрахунку на двох чи трьох дітей?
думка від ДФСУ

Працівниця користується правом на ПСП на підставі п.п. 169.1.2 ПКУ. Її розмір дорівнює розміру «звичайної» ПСП, кратної кількості дітей (у 2015 році — 609 грн. х кількість дітей). Зарплату зменшують на суму такої пільги за умови, що:

— працівник утримує двох і більше дітей віком до 18 років;

— сума нарахованої зарплати не перевищує граничний розмір доходу (у 2015 році — 1710 грн.). Зауважте, що для цілей застосування «дитячої» ПСП граничний розмір доходу для одного з батьків визначають кратно кількості дітей. Такий працівник має зазначити в заяві про застосування ПСП про те, що другий з батьків таким правом не користується. Якщо в заяві працівниці така відмітка є, то граничний розмір доходу у 2015 році становить 5130 грн.

ПСП на дітей застосовують до кінця року, в якому дитині виповнюється 18 років (у разі смерті дитини — до кінця року, на який припадає смерть).

Крім того, існують особливі випадки, коли платник податків втрачає право на застосування ПСП «на дітей».

Це відбувається, коли (п.п. 169.3.3 ПКУ):

— платника позбавляють батьківських прав;

— платник відмовляється від дитини або передає її на державне утримання;

— дитина стає курсантом на умовах її повного утримання.

Як бачимо, у ПКУ одруження неповнолітньої дитини не зазначене серед випадків, коли право на ПСП втрачається. Але потрібно з’ясувати, чи зберігається обов’язок одного з батьків утримувати дитину, яка одружилася. Від цього залежить, чи можна враховувати таку дитину при визначенні права на ПСП «на дітей».

СКУ передбачено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до її повноліття, тобто до 18 років (ст. 180). Причому якщо дитина, будучи неповнолітньою, одружилася, такий обов’язок батьків щодо дитини не припиняється. І тільки після виповнення 18 років діти втрачають право на утримання.

Крім цього, у переліку особливих випадків припинення застосування ПСП «на дітей», перелічених у п.п. 169.3.3 ПКУ, відсутня така підстава, як «одруження неповнолітньої дитини».

Висновок. Офіційний шлюб неповнолітньої дитини не є підставою не враховувати таку дитину при визначенні розміру ПСП «на дітей» і граничного доходу, що дає право на застосування такої пільги.

Виходить, що до кінця 2015 року жінка може користуватися правом на ПСП «на дітей» у розмірі 1827 грн. (609 грн. х 3 дітей). Граничний дохід слід визначати кратно трьом дітям (5130 грн. = 1710 грн. х 3 дітей), якщо таким правом уже не користується їх батько.

дитина, шлюб, ПСП, податкова соціальна пільга додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті