(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/11
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Березень , 2015/№ 11

«Старий» мінус: чи бути йому в ПДВ-деці за лютий?

http://tinyurl.com/yx8pbbga
У минулому номері журналу «Бухгалтер 911» ми говорили про фіскальну позицію податківців щодо непогашеного долютневого мінуса*. Сьогодні продовжимо цю тему.
тепер і Кабмін фіскалить...

У листі № 7796** податківці повідомили, що в лютому зарахувати «старий» мінус у рахунок ПК і ліміту реєстрації не можна — тобто не можна заповнити ряд. 20.2 і 27 (щоправда, вони допускають відображення ПК без збільшення ліміту — з перенесенням «мінуса» з ряд. 20.2 і 24 деки за січень у ряд. 20.1 деки за лютий у межах ряд. 18). Нібито це можна зробити тільки в наступних періодах.

* Стаття «Старий» мінус ПДВ у лютневій декларації: новий «сюрприз» від ДФСУ» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 10.

** Лист ДФСУ від 06.03.2015 р. № 7796/7/99-99-19-03-02-17.

На жаль, але, судячи з усього, такий порядок все ж таки втілять у життя (незважаючи на його несправедливість). Якщо раніше про це говорилося тільки в роз’ясненнях, то тепер — на рівні постанови № 82***. До речі, вона вже набула чинності (з 7 березня).

*** Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» від 04.02.2015 р. № 82.

У ній прописано такий алгоритм заліку «старого» мінуса:

1. У місяці, в якому ви вирішили зарахувати «старий» мінус (або його частину) у рахунок ПК і ліміту реєстрації, заповнюєте додаток Д2.

Заповнювати додаток Д2 за цей період потрібно так. У текстовій частині перед таблицею 1 словами зазначаємо суму, яку хочемо направити до ПК. Графу 7 додатка Д2 при цьому не заповнюємо. Як підсумок — до ряд. 27 і 20.2 деки за період ця сума не потрапляє.

2. Потім податківці проводять камеральну перевірку ПДВ-звітності і за її підсумками автоматично збільшують ліміт реєстрації (дізнатися про таку суму можна, подавши запит податківцям). І ось у чому сіль: показати ці суми ви можете в деці того періоду, в якому податківці збільшили суму в СЕА (ця норма опинилася і в зазначеній постанові № 82). При цьому, ураховуючи, що таке збільшення відбувається після камеральної перевірки, а на неї податківцям відводиться 30 календарних днів, наступних за граничним строком подання ПДВ-звітності (п. 200.11 ПКУ), у кращому разі ці суми можуть потрапити до ПК у деці за березень, а то й зовсім за квітень. Адже граничний строк камеральної перевірки декларації за лютий 2015 року закінчується 19 квітня 2015 року. При цьому в додатку Д2, поданому у складі деки за період, в якому податківці збільшать суму в СЕА, ця сума зазначається і у гр. 7. А ось суму словами в текстовій частині перед таблицею 1 цього додатка зазначаємо, тільки якщо хочемо знову заявити частину «мінуса», що залишився, для наступного періоду.

Якщо відображатимете в таблиці 1 додатка 2 «старе» БВ, то у гр. 1, на думку ДФСУ, проставляється період, в якому «мінус» задекларовано до відшкодування (а не період, коли він засвітився вперше). Крім того, ДФСУ радить заповнювати цю графу у «зворотному» хронологічному порядку.

Продемонструємо вищезазначене на прикладі. У підприємства в січні утворилося від’ємне значення, що було направлене в рахунок ПК майбутніх періодів. Його сума — 80000 грн.

Частину його в сумі 50000 грн. підприємство прийняло рішення заявити в лютому в рахунок податкового кредиту та ліміту реєстрації. Решту суми підприємство вирішило «притримати» до червня. Припустимо, що податківці збільшили ліміт реєстрації 25 березня 2015 року (про це дізналися з їх повідомлення).

Додаток Д2 за лютий

<...>

Відповідно до пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу просимо: згідно з підпунктом «а» на суму залишку від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів у розмірі п’ятдесят тисяч гривень (вказується словами)

збільшити розмір суми податку, на яку матимемо право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену згідно з пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу;

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Усього, в т. ч.:

80000

80000

80000

01.2015

80000

80000

х

80000

Як ми вже зазначали, до ряд. 27 і 20.2 декларації за лютий ці суми не переносяться (принаймні, так вважають податківці і це ж випливає із зазначеної постанови № 82).

Додаток Д2 за березень

<...>

Відповідно до пункту 33 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу просимо: згідно з підпунктом «а» на суму залишку від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів у розмірі гривень (вказується словами)

збільшити розмір суми податку, на яку матимемо право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначену згідно з пунктом 2001.3 статті 2001 розділу V Кодексу;

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

Усього, в т. ч.:

80000

80000

50000

30000

01.2015

80000

80000

50000

х

30000

Сума 50000 грн. переноситься до ряд. 27 і 20.2 декларації за березень 2015 року.

Не стосується БВ на поточний рахунок (ряд. 23.1 деки за січень). Податківці повідомили, що воно відображається в Д2 за бажанням (якщо його там не відобразити, таке БВ можна отримати в загальному порядку).

При цьому зазначимо ще один момент: якщо у платника «старий» мінус, то він у будь-якому разі має подати додаток Д2 разом з декларацією за лютий 2015 року. Якщо ви поки що не бажаєте заявляти ці суми в рахунок податкового кредиту і ліміту реєстрації, тоді текстову частину перед таблицею 1 додатка Д2 залишайте порожньою, а значення гр. 6 переносьте у гр. 14 цієї таблиці.

m.kazanovaa@buhgalter911.com

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ПДВ, декларація додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті