«Перетягування» ПК: правило 365 днів vs «імпортний» ПК

Ольга Сумцова, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Листопад, 2015/№ 45
В обраному У обране
Друк
Чи можна податковий кредит за імпортними операціями відображати не в періоді їх здійснення, а в декларації за подальші податкові періоди без подання уточнюючого розрахунку?
ПДВ-облік, імпорт, «перетягування» ПК

Не поширюється.

Нагадаємо, що правило 365 днів для відображення ПК закріплено в  п. 198.6 ПКУ і податківці згодні з тим, що його можна розуміти як можливість «перетягувати» ПК до наступних звітних періодів без подання УР (див., наприклад, лист № 21154*).

* Лист ДФСУ від 06.10.2015 р. № 21154/6/99-99-19-03-02-15. Його ми обговорювали у статті «Коли проводити ПН і РК в декларації: «гаряче» від ДФСУ» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 43.

Але в  п. 198.6 ПКУ йдеться про отримані ПН, і 365 днів відлічуються з дати їх складання. Про митні декларації (МД), на підставі яких відображається «імпортний» ПК, у ньому нічого не зазначено.

Звідси і висновок податківців, що строк у 365 календарних днів передбачає відстрочення відображення ПК тільки за тими сумами ПДВ, які підтверджені ПН. А «імпортних» МД він жодним чином не стосується.

На думку фіскалів, «імпортний» ПК повинен відображатися суворо в періоді виникнення права на нього (листи № 21058** і № 22718***). «Перетягування» його до наступних звітних періодів не допускається.

** Лист ДФСУ від 05.10.2015 р. № 21058/6/99-99-19-03-02-15.

*** Лист ДФСУ від 28.10.2015 р. № 22718/6/99-99-19-03-02-15.

Нагадаємо: згідно з  п. 198.2 ПКУ датою віднесення сум ПДВ до ПК для імпортних операцій є дата сплати ПДВ за податковими зобов’язаннями згідно з  п. 187.8 цього Кодексу, тобто «імпортний» ПК має відображатися в періоді ввезення імпортного товару, що підтверджено МД.

Але якщо з якоїсь причини ви не показали «імпортний» ПК у періоді виникненні права на нього, ситуація не безвихідна. Показати ПК ви можете в порядку самовиправлення, подавши УР. Причому ви маєте на це є 1095 днів.

Підтверджують цю позицію і податківці (листи № 21058 і № 22718):

У разі, якщо платником податку під час імпорту товарів, основних фондів сплачені суми ПДВ, зазначені у МД, помилково не були включені до складу ПК, то платник податку має можливість суми сплаченого ПДВ уключити до ПК шляхом подання УР (з урахуванням термінів давності) (лист № 22718).

УР подається до декларації того періоду, в якому було ввезено товар та оформлено МД (тобто періоду, коли ПК на підставі «імпортної» МД при ввезенні платник податків повинен був задекларувати). Таке виправлення нарахування самоштрафу не потребує.

Висновок: правило 365 днів не стосується ПДВ, підтвердженого МД. Декларувати «імпортний» ПК можна тільки в місяці ввезення. Не відображений своєчасно «імпортний» ПК «не пропадає», а може бути відновлений шляхом подання УР у межах 1095-денного строку давності.

o.sumcova@buhgalter911.com

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд