(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/12
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Листопад , 2015/№ 48

ПН з помилкою: відколи право на ПК?

Право виправити помилку у ПН існує вже практично рік. Але й досі залишається відкритим запитання, коли ж покупець може показати ПК за такою ПН: у періоді її складання чи виправлення? Нарешті податківці озвучили свою позицію з цього приводу. Пропонуємо її обговорити.
ПДВ-облік, коригування

Звернемо увагу на лист № 23009*. У ньому податківці доходять такого висновку: якщо помилка допущена в обов’язкових реквізитах ПН, право на ПК за такою ПН покупець отримує тільки після реєстрації «виправляючого» РК в ЄРПН. Це початковий період, коли можна показати ПК (поки РК не буде зареєстрований, права на ПК немає). Але при цьому платник може відобразити ПК за виправленою ПН і в наступних періодах, до закінчення 365 к. дн. з дати її складання.

* Лист ДФСУ від 29.10.2015 р. № 23009/6/99-99-19-03-02-15.

Коли з’являється право на ПК за ПН, що «виправляється», розглянемо на прикладі.

Приклад. Підприємство 12.10.2015 р. склало ПН. Того ж дня вона була зареєстрована в ЄРПН. Згодом у ній виявили помилку. «Виправляючий» РК був складений і зареєстрований 18.11.2015 р. Тоді вперше ПК за такою ПН покупець може показати в декларації за листопад 2015 року. А останній строк, коли покупець зможе показати цей ПК, — у декларації за жовтень 2016 року.

У листі податківці говорять про ситуацію, коли помилка допущена в обов’язкових реквізитах заголовної частини ПН. Однак стосовно виправлення помилок у «табличній» частині ПН, вважаємо, підхід не має відрізнятися.

Власне кажучи, висновки податківців на виходять за межі вимог ПКУ. Адже ПН з помилками в обов’язкових реквізитах не надає права на ПК. Відповідно поки вони не будуть виправлені, права на ПК платник не має.

На закінчення декілька слів скажемо про ще одне «проблемне» запитання — коли з’являється право зменшити ПЗ / збільшити ПК на підставі зареєстрованого РК: у періоді його складання чи реєстрації?

Нагадаємо, що питання виникло через невдале формулювання «після реєстрації» у  ст. 192 ПКУ. В одному з попередніх номерів ми говорили про протиріччя у думках ДФСУ з цього приводу**. У ЗІР (категорія 101.23) була розміщена консультація про те, що право зменшити ПЗ / збільшити ПК з’являється тільки в періоді реєстрації РК в ЄРПН (незалежно від того, своєчасно він зареєстрований чи ні). Однак пізніше, в  листі № 22541***, податківці погодилися з тим, що за своєчасно зареєстрованими РК право на коригування з’являється вже у місяці складання таких РК.

** Стаття «Коли відображати РК у ПДВ-декларації: ДФСУ змінює позицію?» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 45.

*** Лист ДФСУ від 27.10.2015 р. № 22541/6/99-99-19-03-02-15.

На сьогодні консультацію в ЗІР переведено до розряду нечинних і з’явився ще «свіжіший» лист № 24343****, в якому податківці також виступають за те, що за своєчасно зареєстрованими РК право зменшити ПЗ / збільшити ПК з’являється вже у періоді його складання.

**** Лист ДФСУ від 16.11.2015 р. № 24343/6/99-99-19-03-02-15.

Тож, найімовірніше, податківці згодні, що за своєчасно зареєстрованими РК орієнтуємося на місяць їх складання.

o.sumcova@buhgalter911.com

податкова накладна додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті