Прибуткові аванси: усе ж таки на старі рахунки?

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт, y.tovstopyat@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Вересень, 2015/№ 36
В обраному У обране
Друк
З набуттям чинності наказом № 651*, який уніс зміни до бюджетної класифиікації**, чимало платників авансових внесків з податку на прибуток підприємств (далі — АВ з ПНП) не даремно ставили собі запитання: на які все-таки рахунки сплачувати прибуткові аванси?*** Після закінчення місяця з дня появи цього наказу ДФСУ таки спромоглася проінструктувати платників АВ...
податок на прибуток, щомісячні авансові внески

* Наказ Мінфіну «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» від 20.07.2015 р. № 651.

** Класифікація доходів бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 14.01.2011 р. № 11.

*** Ми інформували вас про це у статті «Сплачуємо аванси з податку на прибуток по-новому: у чому «підступ»?» у журналі «Бухгалтер 911», 2015, № 31.

Позаду вже не тільки кінець липня (коли проблема тільки виникла), а й увесь серпень.

Судячи з досвіду минулих місяців, у вересні проблема повинна вирішитися у двадцятих числах. Просто попереднє повідомлення на офіційному порталі ДФСУ (http://sta-sumy.gov.ua/media-tsentr/novini/211730.html) було датоване 20.08.2015 р.

Граничний строк сплати АВ цього місяця — середа, 30 вересня (згідно з  абз. 4 п. 57.1 ПКУ).

Суть його полягала в тому, що перехід органами ДФС на адміністрування ПНП без використання кодів бюджетної класифікації, передбачених для обліку АВ з ПНП, вимагає часу на реалізацію цих змін в інформаційній системі служби. Тому перераховувати серпневі АВ ДФСУ рекомендувала платникам на старі бюджетні рахунки. І за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку АВ (а не безпосередньо ПНП).

Крім того, фіскали вже тоді повідомили, що Держказначейство не закриватиме рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень АВ з ПНП до 01.10.2015 р.

З урахуванням цього, сплачувати АВ упродовж усього вересня можна на старі рахунки. Саме такий варіант ми вважаємо безпечнішим, адже поки що «сигналу» від податківців немає, краще йти старою второваною дорогою.

Тим більше що Держказначейству доручено забезпечити зарахування АВ з ПНП, що враховуються за кодами бюджетної класифікації, які виключаються відповідно до наказу № 651, на відповідні коди класифікації доходів бюджету для обліку ПНП. Це випливає з п. 3 самого наказу № 651. Виходить, що без роботи податківці казначеїв не залишають (адже доки платники податку продовжують сплачувати АВ на старі рахунки, Держказначейству доводиться проводити зазначений «перезалік»).

У будь-якому разі перш ніж сплачувати чергові прибуткові аванси, рекомендуємо промоніторити ситуацію. Ми ж оперативно сповістимо вас про готовність ДФСУ перейти на об’єднану сплату АВ і зобов’язів з ПНП.

y.tovstopyat@buhgalter911.com

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд