(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/13
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Вересень , 2015/№ 38

Мобпрацівник продовжив службу за контрактом: чи потрібна нова середня зарплата для «контрактного» періоду

http://tinyurl.com/y5ja399q
Мобілізований працівник, який підлягав демобілізації, вирішив продовжити військову службу за контрактом. Як оплатити період військової служби за контрактом: використати середню зарплату, за якою оплачували мобілізаційний період, чи розрахувати нову?
мобілізований, середня зарплата

Дійсно, працівники, які підлягають демобілізації, можуть продовжити військову службу за контрактом. При цьому за ними також зберігають місце роботи, посаду та середній заробіток. Про це зазначено в  ч. 4 ст. 119 КЗпП. Нагадаємо, що:

— з 08.02.2015 р. по 10.06.2015 р. — у ній ішлося про збереження місця роботи та середньої зарплати за працівниками, які підлягали демобілізації, але продовжили службу за контрактом, на строк більше ніж на один рік;

— з 11.06.2015 р. — сказано про збереження місця роботи та середньої зарплати за працівниками, які повинні були демобілізуватися, але продовжили військову службу за контрактом, на період не більше ніж на строк укладеного контракту.

Отже, середній заробіток зберігаємо — це прямо прописано у КЗпП. Причому ця гарантія поширюється на весь строк укладеного контракту про продовження проходження військової служби (незалежно від редакції ч. 4 ст. 119 КЗпП).

Тоді виникає запитання: чи потрібно розраховувати нову середню зарплату для оплати періоду військової служби за контрактом?

Зверніть увагу на ключові моменти ч. 4 ст. 119 КЗпП. Незалежно від редакції в ній ідеться про продовження військової служби за контрактом після мобілізаційного періоду.

Важливо! За працівником, який продовжує військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, продовжує зберігатися середня зарплата, яка зберігалася йому на період мобілізації*. Такий висновок є справедливим незалежно від редакції ч. 4 ст. 119 КЗпП.

* Аналогічний висновок наведено в листі Мінсоцполітики від 26.05.2015 р. № 612/13/84-15. Також зауважимо: на сьогодні положення про компенсацію середнього заробітку працівникам, які продовжили службу за контрактом, не прописано в  Порядку, затвердженому постановою КМУ від 04.03.2015 р. № 105. Однак роботодавець зобов’язаний забезпечувати реалізацію трудових гарантій, закріплених у тому числі й у  ч. 4 ст. 119 КЗпП. Тому до появи відповідного порядку або внесення змін до чинного Порядку № 105 оплачувати період військової служби за контрактом таким особам роботодавець зобов’язаний за свій рахунок. — Прим. ред.

Інакше кажучи: нову середню зарплату для періоду служби за контрактом розраховувати не потрібно. «Контрактний» період військової служби продовжуємо оплачувати за тією самою середньою зарплатою, яка була розрахована для оплати періоду мобілізації.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
мобілізований працівник, служба за контрактом, середня зарплата додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті