(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/12
Бухгалтер 911
Бухгалтер 911
Вересень , 2016/№ 40

Працівника прийняли, фіскалів не повідомили: коли вас можуть «наздогнати» штрафи

На солодкий ЄСВ-пряник охочих «з тіні» знайшлося небагато? Значить, буде вам батіг… Тобто штрафи. Великі. У перевіряльників прокинувся максималізм. Давайте розберемося, наскільки «здоровий» у контролерів штрафний апетит.
повідомлення про прийняття, адмінштрафи, строк давності, КЗпП

Привід для сьогоднішньої статті — лист Держпраці від 29.04.2016 р. № 5043/4/4.1-ДП-16. У ньому «специ» відомства відзначилися роз’ясненням порядку застосування адмінштрафів за неподання повідомлення. І «знову в калюжу»: контролери не відмовилися від своєї позиції щодо застосування максимальних із розмірів, передбачених ч. 3 та 4 ст. 41 КУпАП .

«Ціна питання», на думку Держпраці: фактичний допуск працівника до роботи без відповідного повідомлення податкового органу загрожує посадовим особам підприємств (фізичним особам — підприємцям) адмінштрафом від 8500 до 17000 грн., у разі повторного порушення — від 17000 до 34000 грн.

При укладенні трудового договору з працівником роботодавець зобов’язаний видати наказ про прийняття на роботу та подати до податкової повідомлення про прийняття працівника ( ч. 3 ст. 24 КЗпП). Форму повідомлення про прийняття працівника наведено в додатку до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

Нагадаємо, що таку думку Держпраці вже висловлювала, зокрема, у листі від 03.08.2015 р. № 1364/24/21/01/2298-15. Згодом її розділило Мінсоцполітики у листі від 19.08.2015 р. № 1069/13/84-15. Їх спільна позиція ґрунтується на тому, що видання наказу про прийняття на роботу та подання повідомлення — невід’ємні частини оформлення трудових відносин. Тож неподання повідомлення (навіть за наявності наказу про прийняття на роботу) — порушення, яке розглядається як фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору.

Якщо неподання повідомлення кваліфікувати саме так, то таке правопорушення загрожує:

— для роботодавця — фінсанкціями у вигляді штрафу у розмірі 30 мінзарплат за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення ( абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП);

— для посадових осіб підприємства (для підприємця) — адміністративною відповідальністю у вигляді штрафу від 8500 до 17000 грн. ( ч. 3 ст. 41 КУпАП). А за це ж правопорушення, вчинене повторно протягом року, якщо особу вже було піддано адмінстягненню, адмінштраф становить від 17000 до 34000 грн. ( ч. 3 ст. 41 КУпАП).

Хвацько . Але чи правильно це?

Ми дотримуємося іншої точки зору. Вважаємо, що видання наказу про прийняття на роботу та подання повідомлення слід розглядати як окремі етапи працевлаштування нового працівника. Законодавство не дає підстав стверджувати протилежне. Такої ж позиції нерідко дотримуються і суди*.

* http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58085501, http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/58056600.

Тоді ситуація, коли роботодавець видав наказ про прийняття на роботу, але не подав / несвоєчасно подав повідомлення, має трактуватися як порушення інших вимог трудового законодавства. А при цьому правопорушенні йдеться вже зовсім про інші розміри штрафів:

— для роботодавця — штраф у розмірі однієї мінзарплати згідно з абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП**;

** Донедавна такі штрафи залишалися усього лише задекларованими в трудовому законодавстві. Але тепер їх застосування вже є можливим. Детальніше читайте у статті «Фінсанкції за порушення трудового законодавства: вивчаємо Порядок накладення» (журнал «Бухгалтер 911», 2016, № 10).

— для посадових осіб підприємства (для підприємця) — штраф у розмірі від 510 до 1700 грн. згідно з ч. 1 ст. 41 КУпАП. Або ж штраф у розмірі від 1700 до 5100 грн. згідно з ч. 2 ст. 41 КУпАП — за повторне протягом року вчинення такого ж правопорушення, за яке особу вже було піддано адмінстягненню.

Теж неприємно, але штрафи на порядок менші.

Тепер ще про одну «родзинку» листа Держпраці, що коментується. Допуск працівника до роботи без повідомлення податкового органу при тому, що особа продовжує працювати, є триваючим порушенням, а тому мають застосовуватися норми ч. 1 ст. 38 КУпАП про притягнення до адміністративної відповідальності не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.

Щодо того, що триваюче, — так, згодні. Але справи про адмінправопорушення, передбачені, зокрема, ч. 1 — 4 ст. 41 КУпАП (до яких віднесено і неподання повідомлення), розглядаються в суді ( ст. 221 КУпАП). Тому, визначаючи строк, протягом якого винну особу може бути притягнено до адмінвідповідальності за порушення, зазначені в ч. 1 — 4 ст. 41 КУпАП, спираємося на ч. 2 ст. 38 цього Кодексу.

Отже, строк для притягнення до адмінвідповідальності буде не два, а три місяці з моменту його виявлення.

Вважаємо це «недоглядом» контролюючого відомства . Втім, на цьому можна й не акцентувати.

Ще один момент, на якому варто загострити вашу увагу. Річ у тім, що Держпраці визнає неподання повідомлення триваючим порушенням, якщо працівник, щодо якого воно вчинене, продовжує працювати. Виходить, тільки-но працівник звільняється, посадова особа установи припиняє вчиняти правопорушення? Тоді 3-місячний строк слід відлічувати від дати звільнення такого працівника. І після закінчення такого строку, якщо правопорушення так і не буде виявлено, винну посадову особу вже не можна притягнути до адмінвідповідальності?

Якщо дотримуватися логіки контролерів про те, що у такому разі маємо справу саме з допуском працівника до роботи без оформлення трудового договору, то зі звільненням працівника таке порушення припиняється. Тому. Відповідь у такому разі — так. Адже працівник більше не працює.

Тобто «кострубатістю» логіки контролерів можна скористатися на свою користь .

Згадується ще одна ситуація з практики: уповноважена особа установи не подала повідомлення вчасно. Подала із запізненням. У такому разі винну особу можна притягнути до адмінвідповідальності протягом 3 місяців з дати подання повідомлення. Це дійсно так. Але навряд чи контролери проминуть таку нагоду.

повідомлення про прийняття на роботу, штрафи додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.