Теми статей
Обрати теми

До уваги єдиноподатників — upgrade декларації

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт, v.miroshnichenko@buhgalter911.com
З 05.05.2017 р. в декларацію єдиноподатника внесли косметичні правки. «З коли» звітувати за новою формою? Що саме в ній змінилося? Про це зараз і йтиметься.
єдиний податок, декларація, пеня

«З коли» подавати нову форму. Мабуть, це найбільш хвилююче запитання. Нічого перездавати за I квартал не потрібно img 1. Наказ № 369*, яким і були внесені зміни в деку, був опублікований 05.05.2017 р., тому за загальним правилом подавати нову деку формально потрібно взагалі зі звіту за три квартали 2017 року (а єдиноподатникам груп 1, 2 і 4 — узагалі зі звіту за 2018 рік) — пп. 46.6 і 291.4 ПКУ.

* Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578» від 17.03.2017 р. № 369.

Але зважаючи на все, її пустять у справу раніше — починаючи зі звітності за перше півріччя (для річників — за 2017 рік). Що нового?

Єдиноподатники груп 1 і 2. Ваші розділи в декларації взагалі не змінилися, тому заповнюєте її як завжди img 2.

Єдиноподатники групи 3 (підприємці). Сталося: після майже двох з половиною років у бланку деки нарешті поправили ставки єдиного податку img 3! Тепер замість безнадійно застарілих «2 %» і «4 %» у деці красуються старі-добрі і правильні «3 %» (для ПДВшників) і «5 %» (для неплатників ПДВ).

img 4До речі, якщо ви вирішите виправити помилки в старих деках (за три квартали 2015 року або раніше), то в ряд. 15 нової деки вписуйте помилкове значення з ряд. 29 помилкової деки.

Єдиноподатники групи 3 (юрособи). І тут нарешті оновили ставки єдиного податку: «3 %» і «5 %» стоять на своїх законних місцях img 5.

Крім того, поправили визначення пені, яку єдиноподатник самостійно нараховує собі при виправленні помилки (ряд. 17 деки). Ця пеня визначається за правилами з п.п. 129.1.3 ПКУ, тобто: 1) через 90 календарних днів після граничного строку сплати єдиного податку (якщо виправитеся раніше, пені взагалі немає); 2) з розрахунку 100 % (а не 120 %) річних облікової ставки НБУ за кожен день прострочення.

А ось у підприємців такої правки немає, хоча за смислом вона потрібна (у ряд. 20 деки)!

img 6Але це не означає, що пеню їм потрібно рахувати «по-старому» img 7. Усе точно так, як і в юросіб (див. також статтю щодо пені в сьогоднішньому номері).

Єдиноподатники групи 4. За ними найбільше змін. У ряд. 1.1 — 1.4 і 2 деки тепер потрібно вказувати всі земельні ділянки в межах одного органу місцевого самоврядування (один код за КОАТУУ) з однаковою нормативно-грошовою оцінкою в одному рядку! Якщо оцінка різна (а код КОАТУУ однаковий), розраховувати податок слід у різних рядках (у кожному рядку — ділянки з однаковою оцінкою).

Далі, у вас є правка стосовно пені: така ж, як і в юросіб — єдиноподатників групи 3 (див. вище), тобто пеню розраховуєте починаючи з 91-го дня прострочення за обліковою ставкою НБУ, яка дорівнює 100 %.

І останнє: в додатку до деки вказуйте точну дату оформлення документів на землю і реєстрації прав на землю у форматі: «дата, місяць, рік» (а не тільки місяць і рік, як раніше).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі