«Більше двох»: ДФСУ про ціну в податковій накладній

Сумцова Ольга, податковий експерт, o.sumcova@buhgalter911.com
Бухгалтер 911 Листопад, 2017/№ 46
В обраному У обране
Друк
Ціна в податковій накладній містить більше двох знаків після коми. Чи бути в цьому випадку податковому кредиту? Податківці нарешті визначилися.
податкова накладна, округлення, графа 7

З проблемою «копійок», на які через округлення «не йдуть» суми в податковій накладній, стикаються багато платників ПДВ. Виходити на потрібну суму в цьому випадку податківці завжди радили за рахунок «кількісної» графи 6. Радять чинити так вони і зараз. Але цей спосіб не завжди прийнятний. Тому багато хто вирішує проблему округлень якраз через «цінову» графу 7, указуючи в ній більше двох знаків після коми. Щоправда, цей варіант викликав побоювання.

Адже податківці завжди наполягали на тому, що графа 7 податкової накладної повинна містити не більше двох знаків після коми (за винятком передбачених законодавством випадків). А зазначення в ній більше двох знаків після коми є порушенням порядку заповнення податкової накладної .

Мовляв, у Порядку № 1307* указано, що вартісні показники податкової накладної повинні заповнюватися в гривнях з копійками (пп. 4 і 16).

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307.

Утім, наполягаючи на вищесказаному, податківці уникали прямої відповіді: так чи надає право на податковий кредит податкова накладна, в якій ціна постачання одиниці товару/послуги містить після коми більше ніж два знаки.

І ось сталося. У листі ІПК від 30.10.2017 р. № 2442/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці нарешті визнали, що:

«зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій вказано ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ».

Як підставу, що дозволяє показати податковий кредит за такою податковою накладнгою, податківці посилаються на норму «про залізне право» на податковий кредит з п. 201.10 ПКУ (ср. 025069200). Згідно з цією нормою податкова накладна / розрахунок коригування, складені і зареєстровані після 1 липня 2017 року в ЄРПН, є для покупця товарів/послуг достатньою підставою для відображення податкового кредиту і не потребує будь-якого іншого підтвердження**.

** Про нюанси роботи цієї норми ви можете прочитати в статті «Від яких помилок рятує норма про «залізне право» на податковий кредит?» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 44).

А як бути з податковими накладними, складеними і зареєстрованими до 01.07.2017 р.? Вважаємо, що для таких податкових накладних повинна спрацьовувати чинна на той час «ліберальна» норма з п. 201.10 ПКУ: «податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (окрім коду УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати операцію, її зміст (товар/послугу, що поставляється), період, сторони і суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум у податковий кредит».

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд