Нова епоха електронної взаємодії: про Електронний кабінет і не тільки… З Нового року відбулося одразу декілька по-справжньому доленосних подій, які обіцяють підняти взаємодію платників податків і контролюючих органів на якісно новий рівень. Щиро сподіваємося, що практика цього разу не сильно розійдеться з теорією. А задумки, потрібно визнати, прогресивні. Про них і поговоримо!
Індексація доходів: «приручаємо звіра» На початку року поговоримо про вічне. Тобто про індексацію доходів працівників. Коротко згадаємо основи (з посиланням на детальні матеріали). І розгорнуто скажемо про те, як усе ж таки законно уникнути цього «вічного супутника інфляції».
Облікова політика-2018: що потрібно підкоригувати Початок року — саме час зробити ревізію наказу про облікову політику і за необхідності внести в нього зміни. Що потрібно підкоригувати в обліковій політиці на 2018 рік і як це зробити — читайте в сьогоднішній статті.
«Робота не вовк» — 2018, або Працюємо/відпочиваємо з урахуванням перенесень Так уже сталося, що у 2018 році багато свят припадає на «незручні» для «п’ятиденки» дні — вівторки і четверги. Виходить, що робочі понеділки та п’ятниці і ні туди і ні сюди: затесалися між «святково-вихідних днів» і не дають повноцінно відпочити! На допомогу традиційно поспішає КМУ.
Податкові накладні, заблоковані до 01.12.2017 р., — забути? Тимчасовий «безблокувальний» режим реєстрації податкових накладних (ПН) / розрахунків коригування (РК) уже в дії. Але зітхнути з полегшенням платникам заважають «старі» проблеми, пов’язані з раніше заблокованими ПН/РК. Особливо сумно складається ситуація з ПН, заблокованими до 01.12.2017 р. і за якими платник станом на 01.12.2017 р. не встиг подати «розблокувальних» документів. Про такі ПН і йтиметься далі в статті.
Рахунок-фактура — первинка: ДФСУ проти? Чи може рахунок-фактура вважатися первинним документом? Після того, як Законом № 1724* було змінено визначення первинного документа, Мінфін неодноразово встиг висловитися «за» визнання рахунка-фактури як первинного документа. Щоправда, за умови його оплати. Але в ДФСУ своя «логіка» або, радше, її відсутність.
Оренда майна в нерезидента = роялті? Українському бізнесу, у тому числі малому і середньому, дедалі частіше доводиться стикатися з ЗЕД-діяльністю, що зумовлює появу відповідних запитань. Одне з них, яке ми розглянемо в цій статті, виникло в консалтинговій практиці і, зізнаємося, призвело до суперечок навіть серед запеклих консультантів.
Звітуємо за 2017 рік: екоподаток, рента і єдиний податок Уже перетнула свій екватор звітна кампанія в частині подання звітності з низки податків. У цій статті звернемо увагу на особливості, характерні для податкових декларацій з екологічного і єдиного податків (платниками третьої групи як з числа фіз-, так і юрособ), а також декларації з рентної плати (і різних розрахунків до неї).
Касові операції у підприємця: що нового? Готівковий обіг не здає своїх позицій у нашій країні, тому касові операції для багатьох — питання, як і раніше, дуже актуальне. А тут ще важлива подія: набрання чинності новим «касовим» Положенням № 148. Сьогодні хочемо зробити наголос на підприємців (ФОП). На що потрібно звернути увагу саме їм.