Теми статей
Обрати теми

Як членові фермерського господарства стати на ЄСВ-облік

Мірошниченко Віталіна, податковий експерт
Ми вже писали про те, що з 01.01.2018 р. членів фермерського господарства зобов’язали сплачувати ЄСВ «за себе»*. Зобов’язати-то зобов’язали, але було незрозуміло, чи потрібно їм особисто ставати на облік як платникам ЄСВ, і як це зробити? Зараз цей момент прояснився. Про що й поспішаємо повідомити.

* Про що ви могли дізнатися з нашої публікації «Слідами пенсійної реформи: ЄСВ у підприємців і не лише» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 42).

Ідеться про наказ Мінфіну від 29.03.2018 р. № 393 (набере чинності з 09.06.2018 р.), яким внесено зміни до Порядку обліку платників ЄСВ.

Члени фермерського господарства (створеного як юрособою, так і підприємцем) зобов’язані стати на облік як платники ЄСВ і сплачувати ЄСВ «за себе» особисто**, якщо тільки вони не звільнені від ЄСВ. Звільнення, нагадаємо, стосується тих, хто належить до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах або є ЄСВ-«добровольцями».

** Про це ми попереджали в статті «Як сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у 2018 році члени фермерських господарств» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 5).

Так, член фермерського господарства, який є підприємцем і сплачує ЄСВ «за себе» як підприємець, окремо як платник ЄСВ з фермерських доходів на облік не стає. Також, наприклад, не мають бути платниками ЄСВ у межах фермерської діяльності члени фермерського господарства, які працюють за трудовими (цивільно-правовим) договорами, на період такої роботи, отримують допомогу при народженні дитини (на період виплати такої допомоги), проходять строкову військову службу (на період такої служби) і за них ЄСВ сплачують страхувальники (див. перелік таких осіб у ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ).

Сплати ЄСВ можуть уникнути як «добровольці» ті, хто отримує пенсію за віком або є особою з інвалідністю, або досяг віку, встановленого ст. 26 Закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, й отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Якщо членові фермерського господарства не пощастило потрапити до лав «звільненців», йому потрібно відвідати податківців і стати на облік як платникові ЄСВ. Для цього з моменту набрання чинності наказом № 393 буде призначено заяву за ф. № 12-ЄСВ.

Зараз можна подати заяву № 1-ЄСВ.

Строк подання такої заяви для членів фермерського господарства не встановлений img 1.

З одного боку, це говорить про неможливість застосувати санкції з п. 1 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ за ухилення від узяття на облік / несвоєчасне подання заяви про взяття на облік. З іншого, обов’язки платників ЄСВ в осіб, що цікавлять нас, виникають уже «з початку провадження відповідної діяльності» (але не раніше 01.01.2018 р.).

Абзац 3 ч. 4 ст. 5 Закону про ЄСВ.

Тобто неподання заяви від виконання обов’язків платника ЄСВ (щоквартальна сплата ЄСВ, щорічна звітність) не звільняє.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі