№23

Бухгалтер 911, червень, 2018/№23 Інші номери журналу ›
 • Відрядження: які витрати на проїзд можна компенсувати Важливою, а іноді й достатньо вагомою в грошовому плані статтею витрат на відрядження є витрати на проїзд. Але чи завжди вони підлягають компенсації? Давайте розбиратися!
 • Використання КОРО: обходимо штрафонебезпечні зони З появою нового Положення про ведення касових операцій у націо­нальній валюті в Україні книга обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) перестала мати хоч якийсь стосунок до оприбуткування готівки! І це, однозначно, ключова новина щодо використання КОРО. За які ж порушення в частині її використання можна потрапити на штрафи зараз? Пропонуємо розібратися із цим прямо зараз!
 • Що означають показники D і P у СМОКР? Нещодавно в Електронному кабінеті у вкладці «СЕА ПДВ» фіскали налаштували для платників ПДВ можливість ознайомитися з «блокувально-імунітетними» показниками D і P. Що означають ці показники і як вони розраховуються — про це в сьогоднішній статті.
 • Як членові фермерського господарства стати на ЄСВ-облік Ми вже писали про те, що з 01.01.2018 р. членів фермерського господарства зобов’язали сплачувати ЄСВ «за себе»*. Зобов’язати-то зобов’язали, але було незрозуміло, чи потрібно їм особисто ставати на облік як платникам ЄСВ, і як це зробити? Зараз цей момент прояснився. Про що й поспішаємо повідомити.
 • Порушення готівкових обмежень — «двосічний меч»? Обмеження, встановлені для суб’єктів господарювання при розрахунках готівкою, небезпечні тим, що за їх порушення передбачені неабиякі адмінштрафи. До 05.01.2018 р. (дати набрання чинності Положення № 148*) ДФСУ в одному зі своїх роз’яснень (у категорії 109.21 ЗІР) зазначала, що покарані за таке порушення могли бути як одержувач, так і платник готівки. Із зазначеної дати це роз’яснення віднесене до недіючих. Що це може означати?
 • Огляд роз’яснень податківців щодо «самовиправлення» ПДВ У сьогоднішній статті обговоримо дві «свіжі» консультації фіскалів, присвячені самостійному виправленню помилок у декларації з ПДВ. В одній податківці роз’яснили: чи можна виправити помилку в сумі «самоштрафу». А в другій — у якому рядку уточнюючого розрахунку (УР) виправляти ПДВ-помилки в старому «мінусі».
 • Уцінка запасів: чи потрібно нараховувати ПДВ-зобов’язання? Податківцям поставили запитання: чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання (ПЗ) на суму уцінки запасів при списанні їх у виробництво, якщо уцінені запаси будуть використані в господарській діяльності? А що податківці? Продовжують «гнути свою лінію».
 • Перелік «офшорів» худне: що врахувати Перелік офшорних зон* набрав чинності з 01.01.2018 р. й уже встиг змінитися двічі: з 07.03.2018 р.** і з 25.04.2018 р.*** Які наслідки це матиме при визначенні того, чи є контрольованою операція з контрагентом з краї­ни, що залишила цей Перелік? Як бути з різницею з п. 140.5.4 ПКУ? Для відповіді на ці запитання використовуємо, у тому числі, лист ДФСУ від 02.05.2018 р. № 12908/7/99-99-15-02-01-17.
 • Загадковий «№ з/п» у касових ордерах: новий мотив тієї ж пісні «Новоприбула» графа «№ з/п» прибуткового і видаткового касового ордера (далі — ПКО і ВКО відповідно) здивувала бухгалтерську громадськість. ДФСУ спробувала «гарячими слідами» дати роз’яснення щодо порядку запов­нення ПКО і ВКО, але таким чином залишила більше запитань, ніж надала відповідей. Не дивно, що зараз ті роз’яснення відкликані. Що ж прийшло їм на заміну?
 • Фермерське господарство: розбираємося з відносинами і виплатами Рішення прийняте. Фермерське господарство (далі — ФГ) створене. Усі члени ФГ готові працювати на благо рідного господарства. І тут цілком правомірно виникає запитання: чи потрібно ФГ укладати зі своїми членами трудові договори? Чи, може, вони працюватимуть у межах цивільно-правового договору? Як оформити трудові відносини з головою ФГ? Що робити, якщо господарство планує залучати до роботи сторонніх осіб? Розбираємося!
 • Фермерські доходи і троє веселих друзів: ПДФО, ВЗ, ЄСВ Чи може фермерство приносити дохід? Відповідь на це запитання не така однозначна, як може здатися необізнаним. Вона в собі приховує і досвід, і працьовитість, і частку ризику, і везіння… і таких «і» в кожному конкретному випадку може бути мільйон. Але якщо вже дохід отриманий, то хоч не хоч, а податки з нього в казну доведеться заплатити. Давайте ж розберемося, які податки слід сплатити з доходів, що виплачуються членам фермерських господарств.
 • Перша «мінусова» ПДВ-декларація: підказки щодо заповнення Ситуація. Уперше зіткнулися з «мінусовою» декларацією з ПДВ. Як правильно заповнити рядки декларації і додаток Д2. Як перенести «мінус» у наступну декларацію. Якщо в наступному місяці знову з’явиться мінус, то який період зазначати в Д2?
 • Виправляємо декларацію єдиноподатника групи 3 Сьогодні допоможемо єдиноподатникам групи 3 виправити помилки у звітах у таких ситуаціях: 1) у І кварталі 2017 року єдиний податок занижений. Як виправитися: подати уточнену декларацію тільки за І квартал чи потрібно ще й за півріччя, три квартали і рік? І скільки разів платити самоштраф (3 %)? 2) в іншого підприємця єдиний податок був завищений. Він відправив уточненку, але у відповідь прийшла квитанція про її неприйняття з формулюванням «за звітний (податковий) період, що уточнюється, не подано «Звітний» («Звітний новий») документ (перевірено відповідно до п. 49.8 ст. 49 ПКУ)». Що робити?
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі