Відрядження: які витрати на проїзд можна компенсувати Важливою, а іноді й достатньо вагомою в грошовому плані статтею витрат на відрядження є витрати на проїзд. Але чи завжди вони підлягають компенсації? Давайте розбиратися!
Використання КОРО: обходимо штрафонебезпечні зони З появою нового Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні книга обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) перестала мати хоч якийсь стосунок до оприбуткування готівки! І це, однозначно, ключова новина щодо використання КОРО. За які ж порушення в частині її використання можна потрапити на штрафи зараз? Пропонуємо розібратися із цим прямо зараз!
Що означають показники D і P у СМОКР? Нещодавно в Електронному кабінеті у вкладці «СЕА ПДВ» фіскали налаштували для платників ПДВ можливість ознайомитися з «блокувально-імунітетними» показниками D і P. Що означають ці показники і як вони розраховуються — про це в сьогоднішній статті.
Як членові фермерського господарства стати на ЄСВ-облік Ми вже писали про те, що з 01.01.2018 р. членів фермерського господарства зобов’язали сплачувати ЄСВ «за себе»*. Зобов’язати-то зобов’язали, але було незрозуміло, чи потрібно їм особисто ставати на облік як платникам ЄСВ, і як це зробити? Зараз цей момент прояснився. Про що й поспішаємо повідомити.
Порушення готівкових обмежень — «двосічний меч»? Обмеження, встановлені для суб’єктів господарювання при розрахунках готівкою, небезпечні тим, що за їх порушення передбачені неабиякі адмінштрафи. До 05.01.2018 р. (дати набрання чинності Положення № 148*) ДФСУ в одному зі своїх роз’яснень (у категорії 109.21 ЗІР) зазначала, що покарані за таке порушення могли бути як одержувач, так і платник готівки. Із зазначеної дати це роз’яснення віднесене до недіючих. Що це може означати?
Огляд роз’яснень податківців щодо «самовиправлення» ПДВ У сьогоднішній статті обговоримо дві «свіжі» консультації фіскалів, присвячені самостійному виправленню помилок у декларації з ПДВ. В одній податківці роз’яснили: чи можна виправити помилку в сумі «самоштрафу». А в другій — у якому рядку уточнюючого розрахунку (УР) виправляти ПДВ-помилки в старому «мінусі».
Уцінка запасів: чи потрібно нараховувати ПДВ-зобов’язання? Податківцям поставили запитання: чи потрібно нараховувати податкові зобов’язання (ПЗ) на суму уцінки запасів при списанні їх у виробництво, якщо уцінені запаси будуть використані в господарській діяльності? А що податківці? Продовжують «гнути свою лінію».
Перелік «офшорів» худне: що врахувати Перелік офшорних зон* набрав чинності з 01.01.2018 р. й уже встиг змінитися двічі: з 07.03.2018 р.** і з 25.04.2018 р.*** Які наслідки це матиме при визначенні того, чи є контрольованою операція з контрагентом з країни, що залишила цей Перелік? Як бути з різницею з п. 140.5.4 ПКУ? Для відповіді на ці запитання використовуємо, у тому числі, лист ДФСУ від 02.05.2018 р. № 12908/7/99-99-15-02-01-17.
Загадковий «№ з/п» у касових ордерах: новий мотив тієї ж пісні «Новоприбула» графа «№ з/п» прибуткового і видаткового касового ордера (далі — ПКО і ВКО відповідно) здивувала бухгалтерську громадськість. ДФСУ спробувала «гарячими слідами» дати роз’яснення щодо порядку заповнення ПКО і ВКО, але таким чином залишила більше запитань, ніж надала відповідей. Не дивно, що зараз ті роз’яснення відкликані. Що ж прийшло їм на заміну?
Фермерське господарство: розбираємося з відносинами і виплатами Рішення прийняте. Фермерське господарство (далі — ФГ) створене. Усі члени ФГ готові працювати на благо рідного господарства. І тут цілком правомірно виникає запитання: чи потрібно ФГ укладати зі своїми членами трудові договори? Чи, може, вони працюватимуть у межах цивільно-правового договору? Як оформити трудові відносини з головою ФГ? Що робити, якщо господарство планує залучати до роботи сторонніх осіб? Розбираємося!
Фермерські доходи і троє веселих друзів: ПДФО, ВЗ, ЄСВ Чи може фермерство приносити дохід? Відповідь на це запитання не така однозначна, як може здатися необізнаним. Вона в собі приховує і досвід, і працьовитість, і частку ризику, і везіння… і таких «і» в кожному конкретному випадку може бути мільйон. Але якщо вже дохід отриманий, то хоч не хоч, а податки з нього в казну доведеться заплатити. Давайте ж розберемося, які податки слід сплатити з доходів, що виплачуються членам фермерських господарств.
Перша «мінусова» ПДВ-декларація: підказки щодо заповнення Ситуація. Уперше зіткнулися з «мінусовою» декларацією з ПДВ. Як правильно заповнити рядки декларації і додаток Д2. Як перенести «мінус» у наступну декларацію. Якщо в наступному місяці знову з’явиться мінус, то який період зазначати в Д2?
Виправляємо декларацію єдиноподатника групи 3 Сьогодні допоможемо єдиноподатникам групи 3 виправити помилки у звітах у таких ситуаціях:
1) у І кварталі 2017 року єдиний податок занижений. Як виправитися: подати уточнену декларацію тільки за І квартал чи потрібно ще й за півріччя, три квартали і рік? І скільки разів платити самоштраф (3 %)?
2) в іншого підприємця єдиний податок був завищений. Він відправив уточненку, але у відповідь прийшла квитанція про її неприйняття з формулюванням «за звітний (податковий) період, що уточнюється, не подано «Звітний» («Звітний новий») документ (перевірено відповідно до п. 49.8 ст. 49 ПКУ)». Що робити?