Теми статей
Обрати теми

Коригування відпускних при підвищенні окладу: думка Мінсоцполітики

Александрова Олеся, експерт з кадрових і податкових питань
Бухгалтер 911 Квітень, 2019/№ 14
Друк
Незабаром розпочнеться відпускний сезон, а з ним підніметься хвиля популярності питань, пов’язаних з нарахуванням відпуск­них. Одне таке питання — проведення коригування від­пуск­них у зв’язку з підвищенням окладу (тарифної ставки) — ми розглянемо саме зараз. Є привід — лист Мінсоцполітики від 22.03.2019 р. № 382/0/206-19.

Коригування виплат, що беруть участь у розрахунку відпускних, працівникові, який іде у відпустку, ми проводимо в тому випадку, якщо в розрахунковому періоді, за який здійснюється розрахунок середньої зарплати, йому підвищували оклад (тарифну ставку). Із цих правил у п. 10 Порядку № 100* є виняток: коригування не проводиться в разі зміни окладу (тарифної ставки) працівникові у зв’язку з присвоєнням більш високого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо. На нашу думку, цей виняток стосується ситуації, коли розміри окладів у схемі посадових окладів і, відповідно, у штатному розписі не змінюються. При цьому зміна окладу (тарифної ставки) конкретного працівника пов’язана з його «рухом» штатним розписом: з посади на посаду, з одного розряду в інший у межах посади (професії).

* Порядок обчислення середньої зарплати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

В інших випадках, коли працівникові згідно з рішенням роботодавця підвищується оклад (тарифна ставка) в штатному розписі, вважаємо, проводити коригування середньої зарплати потрібно.

За підтвердженням ми звернулися до Мінсоцполітики. Запитання було таким:

директорові підвищують оклад окремо від інших працівників. Тобто місяці підвищення окладу директора не збігаються з місяцями підвищення окладів усім іншим працівникам підприємства. Чи потрібно йому коригувати виплати, які включаються до розрахунку «відпускної» середньої зарплати, у разі підвищення окладу в розрахунковому періоді?

Відповідь міністерства: оскільки підвищення окладу директорові відбулося без підвищення кваліфікації (переведення на вищеоплачувану роботу), коригування проводити потрібно.

Зверніть увагу ще на 2 моменти за ситуації, коли підвищення окладів (тарифної ставки) відбувається у зв’язку з присвоєнням працівникові більш високого розряду або переведенням на іншу, більш високооплачувану роботу (посаду). Коригування в такому разі не проводиться. Але! Якщо в розрахунковому періоді, крім підвищення окладу у зв’язку з переведенням працівника на більш високооплачувану посаду, були підвищення окладів, то коригування зарплати здійснювати потрібно. При цьому:

1) якщо в розрахунковому періоді відбулося підвищення окладів, а після працівника перевели на іншу посаду, то зарплату, нараховану за старою посадою до підвищення, коригують на коефіцієнт підвищення;

Якщо за займаною раніше посадою оклад підвищувався вже після переведення працівника, коефіцієнт коригування окладу за цією посадою не розраховується.

2) якщо в розрахунковому періоді після переведення працівника відбулося підвищення окладів за новою посадою, то зарплату, нараховану за старою посадою, не коригують, а за новою — коригують на коефіцієнт підвищення**.

** Детальніше про коригування відпускних див. наш матеріал «Коефіцієнт коригування при розрахунку відпускних: розбираємо нюанси» («Бухгалтер 911», 2018, № 27).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі