Теми статей
Обрати теми

Фінзвітність подали за «чужою» формою: що говорить ДФСУ

Казанова Марина, податковий експерт
Бухгалтер 911 Лютий, 2019/№ 8
Друк
На практиці поширені випадки, коли підприємство подає фінзвітність не за «своєю» формою. Наприклад, мікропідприємства замість ф. № 1-мс, 2-мс подають ф. № 1-м, 2-м, призначені для малих підприємств. Наслідки такої ситуації ми обговорювали зовсім нещодавно*. А що думають із цього приводу фіскали?

* Стаття «Фінзвітність подана не за тією формою…» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 6).

У категорії 102.23.02 ЗІР з’явилася консультація, у якій фіскали роз’яснили, що ж загрожує платникові за подання фінзвітності за неправильною формою. Резюме: «за подання фінзвітності не за встановленою формою органами державної статистики до посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності застосовуються адміністративні стягнення».

Тобто вони говорять, що за подання фінзвітності за неправильною формою може бути застосований адмінштраф. Причому не самими фіскалами, а тільки органами статистики. І очевидно, йдеться про адмінштраф за ст. 1863 КпАП — за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією.

А ось у фіскалів підстав застосувати адмінштраф за таке «порушення» немає. У КпАП такого складу правопорушення, як неподання разом з декларацією фінзвітності / подання цього додатка до декларації не за відповідною формою ми не знайдемо.

Адмінштраф за ст. 1631 КпАП (порушення порядку ведення податкового обліку) сюди ніяк не клеїться. А адмінштраф за бухоблікові порушення, передбачений у ст. 1642 КпАП, по-перше, застосовний тільки за неподання фінзвітності, а по-друге, застосовувати його можуть тільки органи Держфінконтролю.

Читай: органи колишнього КРУ.

Що важливо! У консультації фіскалів навіть натяку немає на те, що в результаті подання фінзвітності не за тією формою може бути визнана неподаною декларація з податку на прибуток. Це, безумовно, привід для оптимізму img 1.

І ще один важливий момент. Податківці в консультації відповіли на запитання: чи потрібно подавати повторно фінансову звітність, якщо вона подана за невідповідною формою?

Фактично логіка фіскалів така, що платник має право (може) подати в такому разі уточнену фінзвітність (окремо). А ось подавати уточнену декларацію з податку на прибуток потрібно тільки в тому випадку, якщо (1) у фінзвітності допущені помилки і (2) такі помилки впливають на показники декларації з податку на прибуток.

Тобто роз’яснення фіскалів лояльне. Але все-таки краще з формами фінзвітності не помилятися.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі