Теми статей
Обрати теми

Помилка в таблиці 5 Звіту з ЄСВ: як виправити?

Біляєва Олена, експерт з питань оплати праці
Бухгалтер 911 Січень, 2019/№ 3
Друк
Працівника підприємства з 01.12.2018 р. переведено на іншу посаду. Дату закінчення роботи на старій посаді в таблиці 5 ЄСВ-звіту за листопад не зазначили. Як виправити цю помилку?

Передусім нагадаємо, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, яка не відповідає спеціальності, кваліфікації або посаді, визначеній трудовим договором (п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9). Відповідно, не вважається переведенням на іншу роботу переміщення працівника на тому ж підприємстві на інше робоче місце, до іншого структурного підрозділу в тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті в межах спеціальності, кваліфікації або посади, обумовленої трудовим договором.

Також не є переведенням зміна найменування посади (роботи) працівника у зв’язку з приведенням її у відповідність з Класифікатором професій у разі, якщо умови праці, посадові (робочі) обов’язки залишилися колишніми.

Якщо працівник переведений на іншу посаду (роботу) з 01.12.2018 р., то дані за таким працівником потрібно було відобразити:

— у таблиці 5 ЄСВ-звіту за листопад 2018 року із зазначенням останнього дня роботи на старій посаді (графа 11 «дата закінчення»);

— у таблиці 5 ЄСВ-звіту за грудень 2018 року із зазначенням першого дня роботи на новій посаді (графа 11 «дата початку»).

Зверніть увагу! Графу 17 у таблиці 5 за рядками з інформацією про переведення заповнювати не потрібно, адже трудові відносини з працівником не припиняються.

Відповідні висновки бачимо й у роз’ясненнях фахівців ПФУ*.

* Стаття «Переведення в таблиці 5 Звіту з ЄСВ» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 45).

Не потрібно писати в графі 17 «переведення» або щось схоже. ПФУ проти цього.

Ну а що робити, якщо в ЄСВ-звіті за листопад «забули» зазначити останній день роботи на старій посаді, при цьому строк подання листопадового ЄСВ-звіту, зрозуміло, минув? Виправлятися. Тим паче, що зробити це дуже просто.

Механізм виправлення нашої помилки прописаний у п. 4 розд. V Порядку № 435**. Так, у цьому випадку потрібно подати титульний аркуш (перелік таблиць Звіту) за листопад із зазначенням типу форми «додаткова», а також таблицю 5 з тим же статусом «додаткова». У таблиці 5 зазначають тільки дані про застраховану особу, яких не вистачає (у нашій ситуації — дані про переведеного працівника та про його останній день роботи на старій посаді)***.

** Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

*** Вам також стане у нагоді стаття «Таблиця 5 Звіту з ЄСВ: відповідаємо на запитання» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 38).

Інші таблиці при цьому подавати не потрібно.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі