«Зменшуючий» РК зареєстровано із запізненням: штраф «не може не бути»

В обраному У обране
Друк
Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 27
ДФСУ звернулася до Мінфіну з проханням роз’яснити, як застосовувати штрафи за несвоє­часну реєстрацію «зменшуючих» розрахунків коригування (РК). Особливо цікаве питання зі «зменшуючими» РК на покупця: якщо у фіскалів немає фіксації дати отримання РК покупцем, то як вони взагалі можуть застосовувати штраф? Давайте обговоримо думку Мінфіну із цього приводу.

База для штрафу

Із застосуванням штрафів за несвоєчасну реєстрацію «зменшуючих» РК дійсно не все так однозначно.

Перша проблема — база для штрафу. Безпосередньо в ст. 1201ПКУ сказано, що штраф розраховується від суми ПДВ, зазначеної в ПН/РК. Але в «зменшуючому» РК сума ПДВ зазначена зі знаком «мінус». Відповідно і сума штрафу, виходить, з «мінусом». Отже, бюджет винен платникові, а не платник бюджету ? Ні.

Практично із самого початку введення цього штрафу фіскали говорили про те, що для його розрахунку в «зменшуючому» РК значення суми ПДВ береться за модулем, тобто виходячи з абсолютної величини суми ПДВ, зазначеної в РК (лист ДФС від 24.09.2015 р. № 20289/6/99-99-19-03-02-15).

Відповідно в разі прострочення реєстрації «зменшуючого» РК платник буде оштрафований у загальному порядку. Із чим, узагалі-то, ніхто особливо й не сперечався.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити