Електронний документообіг з контрагентом: на що звернути увагу

В обраному У обране
Друк
Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 27
Ситуація. Останнім часом постачальники надсилають нам акти виконаних робіт в електронному вигляді з накладенням електронного підпису. Як правильно з ними працювати? Чи обов’язково їх погоджувати, тобто підписувати своїм електронним підписом? Чи можна ставити витрати за таким непідтвердженим актом?

Судячи із запитання, ваші постачальники бажають перейти на електронний документообіг з вами і відмовитися від оформлення «паперових» актів виконаних робіт.

Щоправда, у такому разі, перш ніж почати відправляти документи в електронному вигляді, доцільно укласти спочатку з контрагентом додаткову угоду на електронний документообіг. Адже електронні документи підписуватимуться електронним підписом. А в ч. 3 ст. 207 ЦКУ зазначено, що використання при здійсненні правочинів електронного підпису допускається у випадках, установлених законом або за письмовою згодою сторін.

Підписання такої угоди дозволить уникнути непорозумінь між сторонами договору — щоб не вийшло так, що одна сторона чекає і вимагає «паперовий» документ, а їй надсилають електронний. Більше того, в такій додатковій угоді слід прописати, як саме (у тому числі й за допомогою якого програмного засобу/забезпечення) здійснюватиметься обмін електронними документами.

Пару слів скажемо про сам статус електронного первинного документа. Оформлений належним чином електронний документ згідно із Законом про бухоблік (ч. 2 ст. 9) має такий самий статус (юридичну силу), як і паперовий.

До речі, фіскали повністю визнають законність складання і зберігання первинних документів тільки в електронному вигляді (див., наприклад, ІПК від 06.03.2019 р. № 913/6/99-15-02-02-15/ІПК).

А що означає оформлений належним чином електронний документ?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити