Орендодавець відмовляється прийняти приміщення назад

В обраному У обране
Друк
Амброзяк Наталя, юрист, Павленко Олексій, податковий експерт
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 27
Закінчився строк оренди приміщення, але орендодавець відмовився підписувати поворотний акт приймання-передачі приміщення й акти виконаних послуг за останні пару місяців. Його претензії до нас як до орендаря: відсутність жалюзі віконних (у первісному акті приймання-передачі приміщення їх немає). На сьогодні приміщення ми звільнили. Як убезпечити себе від нових рахунків за оренду? Як віднести на витрати сплачену оренду за два місяці?

Спочатку розберемося з підписом орендодавця на акті приймання-передачі приміщення і можливими новими рахунками, а потім візьмемося за витрати.

Як убезпечити?

Ваші побоювання отримати орендний рахунок за місяці після припинення договору цілком обґрунтовані. Річ у тому, що згідно з ч. 2 ст. 795 ЦКУ договір найму припиняється з моменту підписання акта про повернення наймачем предмета договору найму.

Якщо наймач не повертає річ, наймодавець має право вимагати від наймача сплати неустойки в розмірі подвійної плати за користування річчю за весь час прострочення (ч. 2 ст. 785 ЦКУ). При цьому звернутися до суду з позовом про примус орендодавця прийняти приміщення за актом приймання-передачі і визнати договір оренди припиненим не вийде. Швидше за все, суд відмовить у задоволенні позову.

Див. постанову Великої палати ВС від 27.11.2018 р. у справі № 905/2260/171.

1 Див. за посиланням: reyestr.court.gov.ua/Review/78376916.

Орендодавець може піти й іншим шляхом: заявити, що відповідно до ст. 764 ЦКУ договір вважається відновленим на строк, раніше встановлений договором. Нагадаємо: ця стаття передбачає, що якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то в разі відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця договір вважається відновленим на строк, раніше встановлений договором.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити