Підрядні роботи: якщо угода змінилася…

В обраному У обране
Друк
Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 29
Будівельна компанія закупила матеріали для виконання договору. Проте замовник змінив проект, внаслідок чого знадобилася закупівля інших матеріалів. Замовник не проти викупити у нас невикористані матеріали. Як це відоб­разити в обліку? Як провести продаж матеріалів замовникові?

За загальним правилом підрядник зобов’язаний виконувати роботи з використанням своїх матеріалів (ч. 1 ст. 839 ЦКУ). Тобто в цьому випадку матеріали, закуплені для проекту, який згодом був змінений, — власність підрядника. Відповідно, якщо замовник готовий їх забрати — то така операція є не інакше, як продаж.

Якщо зміна проекту відбувається після укладення договору і на таку зміну ви укладали додаткову угоду до договору — то можна прямо в додатковій угоді прописати, що придбані і невикористані для початкового проекту матеріали будуть компенсовані замовником з передачею їх йому у власність. Тоді укладати окремий договір на продаж матеріалів не потрібно. Таким договором виступатиме безпосередньо сама додаткова угода.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити