Блокування ПН: відповідаємо на «гарячі» запитання

В обраному У обране
Друк
Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 29
У статті розберемо запитання, що стосуються блокування податкових накладних (ПН), які виникли у платників ПДВ на практиці. Зокрема, як застосовуються показники позитивної податкової історії, як діяти, якщо потрапили до списку ризикових платників ПДВ.

Позитивна податкова історія

Позитивна податкова історія в червні була, у липні вже немає. Якщо податкову накладну за червень надіслати на реєстрацію в липні, чи буде вона заблокована? Разраховується позитивна податкова історія червня чи липня?

Узагалі, в Порядку № 117* прямо не сказано, на яку дату (дату складання або реєстрації ПН) платник повинен мати позитивну податкову історію (ППІ). У п. 7 Порядку просто сказано про наявність ППІ: якщо за результатами моніторингу ПН відповідає критеріям ризиковості, але платник має ППІ, то реєстрація його ПН не призупиняється. Але при цьому в нас є:

* Порядок зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджений постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

1) характеристика показників ППІ. Нагадаємо, що платник має ППІ, якщо відповідає хоча б одному критерію з 8 критеріїв ППІ, які визначені листом ДФСУ від 21.03.2018 р. № 960/99-99-07-18 (http://sfs.gov.ua/baneryi/zupinennya-reestratsii-pn/357077.html). Усі 8 критеріїв наведені в Електронному кабінеті. Платник має ППІ, якщо в Електронному кабінеті хоча б один з «позитивних» критеріїв відмічений галочкою «√»;

2) норма п. 11 Порядку № 117, в якій сказано, що показники ППІ розраховуються фіскалами щомісяця до 10-го числа місяця, який настає за звітним. Розраховані показники стають доступними для платника в Електронному кабінеті. Вже з цього можна зробити висновок — показники ППІ розраховуються щомісячно. Відповідно в режимі реального часу щодня вони не перераховуються.

Навіть якщо ми візьмемо перший показник ППІ — обсяг постачання, зазначений платником у ПН/РК, зареєстрованих в ЄРПН у поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію ПН/РК, не перевищує 150 тис. грн. на одного покупця — платника ПДВ.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити