Акцизні накладні «розподільчі» та заявки: коли «горять» строки…

В обраному У обране
Друк
Шевчук Михайло, податковий експерт
Бухгалтер 911 Липень, 2019/№ 29
Упровадження з 01.07.2019 р. нової СЕАРП та СЕ Мінфіном з ДФСУ було провалено1. Не встигли: ані забезпечити платників акцизного податку можливістю реєструвати акцизні склади у визначені ПКУ строки, ані своєчасно затвердити форми документів, необхідних для нормальної роботи… Зокрема, акцизних накладних і заявок на поповнення (коригування) залишків пального. За «розподільчими» АН і заявками, що подаються свіжоспеченими платниками акцизу, строки реєстрації в ЄРАН уже «горять». Пропонуємо розібратися в нюансах їх заповнення.

1 Хоча ДФСУ так і не вважає, приймаючи за норму використання рекомендованих форм документів : sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/385210.html.

Але розпочнемо з важливих подій і роз’яснень, якими ознаменувався минулий тиждень.

Акцизна накладна: у режимі «з коліс». Ще в попередньому номері журналу ми знайомили вас із порядком заповнення проектної форми акцизної накладної (далі — АН) форми «П»2. На ній уже була «шапка» про затвердження наказом № 2623. Пізніше стало відомо, що реєстрація документа в Мін’юсті вже пройдена і він ось-ось стане надбанням громадськості.

2 Стаття «Заповнення акцизних накладних: рекомендації щодо рекомендованої форми» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 28).

3 Наказ Мінфіну від 19.06.2019 р. № 262.

Крім АН (форми «П»), наказом № 262 затверджені також форми розрахунку коригування (далі — РК) (форми «П»), заявки на поповнення (коригування) залишку пального, АН і РК форми «С» і заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового.

Так от, форми ухвалених наказом документів вже доступні в Єдиному вікні (оновлення до версії 1.27.11.04 від 11.07.2019 р.). Ними можна сміливо користуватися, вони вже «офіційні».

4 sfs.gov.ua/data/files/246239.zip.

Тобто ніби як «місія виконана», але ось офіційне оприлюднення відповідних нормативно-правових актів тільки планується.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити