Неприбутківець змінив адресу: куди звітувати і платити податки?

В обраному У обране
Друк
Біляєва Олена, податковий експерт
Бухгалтер 911 Червень, 2019/№ 23
Ситуація: неприбуткова організація наприкінці березня 2019 року змінила місцезнаходження (зі зміною адміністративного району). Подаємо звітність і сплачуємо всі податки за новим місцезнаходженням. Але в «старій» податковій наполягають на тому, що сплачувати ПДФО і військовий збір до кінця року потрібно за старою адресою. Чи це так?

У загальному випадку при зміні місцезнаходження підприємство продовжує сплачувати податки і збори (у тому числі ПДФО і військовий збір (ВЗ)) за старим місцезнаходженням до закінчення поточного бюджетного року. Туди ж подають і звітність (див. лист ДФСУ від 27.10.2017 р. № 2418/6/99-99-15-01-01-15/ІПК, а також роз’яснення в категорії 119.06 ЗІР*).

* Див. також статтю «Зустрічаємо зміни в порядку обліку платників податків» (журнал «Бухгалтер 911», 2017, № 50).

Виняток — ЄСВ. Подання звітності та сплату за ним здійснюють за новим місцем обліку (п. 8 розд. III Порядку № 435**).

** Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

Тепер щодо неприбутківців. У п. 10.13 Порядку № 1588*** сказано:

«одночасно із зняттям з обліку юридичної особи (крім юридичних осіб, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій) або фізичної особи — підприємця за основним місцем обліку здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розділом VII цього Порядку без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених пунктами 10.14 — 10.21 цього розділу».

*** Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Із цієї норми, потрібно думати (виклад залишає бажати кращого), випливає, що для неприбутківців, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, діють особливі правила. Їх не залишають на обліку в старій податковій як за неосновним місцем обліку, куди платять і звітують до кінця року звичайні платники.

Так, у статті «Зміна місцезнаходження» в журналі «Вісник. Офіційно про податки», 2018, № 16 податківці минулого року доходили висновків, що:

стаття 45 Бюджетного кодексу України**** не поширюється на юридичних осіб, включених до Реєстру неприбуткових установ та організацій;

**** Саме в ній міститься вказівка платити до кінця року за старим місцезнаходженням.

— такими платниками сплата податків і подання звітності здійснюється за новим місцезнаходженням з дати взяття на облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням.

Підтвердження знаходимо в консультації податківців з категорії 102.23 ЗІР.

У ній сказано, що в разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району неприбутковою організацією, подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації здійснюється за новим місцезнаходженням (основним місцем обліку).

Тобто в роз’ясненнях податківців якраз-таки підтверджується правильність дій неприбутківця, який відразу почав платити і звітувати за новим місцем обліку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити