Ризиковість платника за п. 1.6 VS Блокування ПН Як показала практика, найбільший відсоток блокувань ПН/РК пов’язаний із тим, що платники включаються фіскалами до переліку ризикових платників ПДВ на підставі п. 1.6 Критеріїв ризиковості платника. У цій статті розберемося, в яких випадках платника можуть включити в число ризикових і що робити, якщо платник уже потрапив до цього списку.
А ви привели свій статут у відповідність із Законом про ТОВ? Добігає кінця перехідний період, протягом якого ТОВ могли регулювати свою діяльність за допомогою положень статутів, які не відповідали Закону про ТОВ*. Залишилися лічені дні, щоб привести свої статути у відповідність із цим Законом. У цій статті ми нагадуємо про це, а також про наслідки в разі, якщо оновлення статуту не здійснити.
Працівник-новачок: як визначити «середню» і не заплутатися Ситуації, коли новоприйнятий працівник, наприклад, захворює, або від’їжджає у відрядження, або йде у відпустку, непоодинокі на практиці. І зазвичай вони змушують понервувати бухгалтера. Адже для того щоб оплатити такий період, необхідно розрахувати середню зарплату. Про особливості її розрахунку сьогодні й пропонуємо поговорити.
Форма № 1ДФ: запитання-відповіді від ДФСУ Пропонуємо вам ознайомитися з відповідями на запитання про порядок заповнення Податкового розрахунку за формою № 1ДФ, наданими ДФСУ в роз’ясненні від 23.05.2019 р.
Створюємо сімейні фермерські господарства правильно Нарешті з’явилася типова форма договору (декларації), необхідна для реєстрації сімейного фермерського господарства (ФГ), організованого на основі діяльності фізичної особи — підприємця (ФОП) і членів його сім’ї. Деталі — далі.
Де зберігати електронний підпис? Зараз усі тільки й говорять, що про нові носії електронного підпису — токени, особливо після попереджень у квитанціях від податківців. Чи правда, що токени обов’язкові для всіх госпсуб’єктів? Чи не заблокують прийняття електронної звітності тим, у кого їх немає? Відповіді знайдете в цій статті.
Неприбутківець змінив адресу: куди звітувати і платити податки? Ситуація: неприбуткова організація наприкінці березня 2019 року змінила місцезнаходження (зі зміною адміністративного району). Подаємо звітність і сплачуємо всі податки за новим місцезнаходженням. Але в «старій» податковій наполягають на тому, що сплачувати ПДФО і військовий збір до кінця року потрібно за старою адресою. Чи це так?
Зміна суми прибутку після виплати дивідендів: як бути? Дивіденди були виплачені згідно з протоколом загальних зборів засновників і наказом про виплату дивідендів, а пізніше був скоригований прибуток того періоду, за який нараховано дивіденди. Як бути? Робити доповнення до протоколу? Розбираємося!
Оклади підвищили, але не всім: коригуванню відпускних бути! Запитання. Згідно з листами Мінсоцполітики від 05.12.2005 р. № 06-4/165, від 04.04.2006 р. № 260/13/84-06 у разі підвищення посадових окладів (тарифних ставок) тільки для окремих категорій працівників коригування середнього заробітку не здійснюється. Враховуючи ці роз’яснення і те, що на підприємстві оклади підвищувалися не всім співробітникам, а тільки деяким підрозділам, чи потрібно коригувати відпускні?
Кредит-нота від нерезидента: як облікувати? У цій статті обговоримо, як обліковувати кредит-ноту, яку надає нерезидент за досягнення визначеного обсягу закупівель або за систематичність таких закупівель. В яких випадках це буде звичайна знижка, а в яких випадках фіскали наполягатимуть на маркетингових послугах? Як і в тому, і в іншому варіанті відобразити в обліку кредит-ноту?
Як виправити помилку в декларації про доходи Заповнюючи річну декларацію про доходи, підприємець не зазначив суму нарахованого за рік ПДФО ні в додатку Ф2, ні в декларації (не заповнив рядок 1.5 розд. III додатка Ф2, і, відповідно, гр. 6 рядка 10.7 декларації). При цьому він вчасно сплатив ПДФО-аванси й остаточний ПДФО за підсумками року. Як виправити ситуацію? Які наслідки самовиправлення? Чи можна буде виправитися під час перевірки? Зараз розберемося.
Змінилася назва міста, вулиці: куди бігти підприємцеві? Ситуація: підприємцеві потрібно переоформити ліцензію в податківців за неосновним місцем обліку. Проте через збій у програмі є проблеми з адресою: назва вулиці в базі податківців — нова, а назва міста — стара. У виписці з Держреєстру всі назви ще старі. Самі податківці нічого змінити не можуть. Як змінити адресу? Куди бігти?