Оклади підвищили, але не всім: коригуванню відпускних бути!

Романова Ксенія, податковий експерт
Бухгалтер 911 Червень, 2019/№ 23
В обраному У обране
Друк
Запитання. Згідно з листами Мінсоцполітики від 05.12.2005 р. № 06-4/165, від 04.04.2006 р. № 260/13/84-06 у разі підвищення посадових окладів (тарифних ставок) тільки для окремих категорій працівників коригування середнього заробітку не здійснюється. Враховуючи ці роз’яснення і те, що на підприємстві оклади підвищувалися не всім співробітникам, а тільки деяким підрозділам, чи потрібно коригувати відпускні?

Ми навмисно не враховуємо зазначені листи у своїх консультаціях. Зараз пояснимо чому.

Відтоді як «трудове» міністерство надало згадані в запитанні роз’яснення, минуло багато часу. Не зрозуміло, на який запит відповідало міністерство. Власне, як і не зрозуміла аргументація наданих відповідей.

Протягом останніх декількох років позиція Мінсоцполітики така, що навіть якщо на підприємстві оклади були підвищені лише деяким підрозділам, коригувати середній заробіток працівників таких підрозділів потрібно.

Не так давно міністерству було поставлено таке запитання:

«Директору …підприємства …підвищують оклад окремо від інших працівників. Тобто місяці підвищення окладу директора не збігаються з місяцями підвищення окладів усім іншим працівникам підприємства. Чи коригують виплати, які включаються до розрахунку середньої зарплати для визначення відпускних, у випадку підвищення посадового окладу директору ... підприємства у розрахунковому періоді?»

Відповідь була отримана в листі Мінсоцполітики від 22.03.2019 р. № 382/0/206-19*. Власне, логіка відповіді така, що підстав не проводити коригування немає.

* Ми говорили про нього в статті «Коригування відпускних при підвищенні окладу: думка Мінсоцполітики» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 14).

У п. 10 Порядку № 100** передбачено єдиний виняток із цього правила: коригування середньої зарплати не проводять у разі, коли зміна окладу (тарифної ставки) працівника пов’язана з присвоєнням працівникові вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду) тощо.

** Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Іншими словами, середній заробіток не коригують за ситуації, коли оклад (тарифна ставка) конкретного працівника підвищується, зокрема, у зв’язку з його переходом з однієї посади на іншу або з одного розряду (категорії) на інший у межах однієї посади (професії). При цьому розміри окладів (тарифних ставок) у штатному розписі залишаються незмінними.

Інших винятків немає.

Якщо ж працівникові підвищується оклад (тарифна ставка) в штатному розписі — коригування обов’язкове. Навіть у тому випадку, коли таке підвищення відбулося не в цілому по підприємству, а стосувалося лише окремої категорії працівників або навіть одного працівника.

Нагадуємо: госпрозрахункові підприємства так само, як і бюджетники, зобов’язані проводити коригування. Хоча при поганому фінансовому стані вони можуть зменшити коефіцієнт коригування.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд