Гарячі запитання щодо акцизних складів: якщо АЗС і ГАЗС — єдине ціле

В обраному У обране
Друк
Шевчук Михайло, податковий експерт
Бухгалтер 911 Червень, 2019/№ 24
Як правильно заповнити форму № 20-ОПП, якщо юрособа має два договори купівлі-продажу АЗС (бензин) і ГАЗС (газ)? Але це одна заправка й РРО один, а адреса в договорах купівлі-продажу відрізняється літерою, наприклад: будинок 83 та будинок 83А. Юридична адреса зареєстрована за адресою ГАЗС. Чи потрібно у формі № 20-ОПП зазначати два об’єкти та реєструвати два акцизні склади? Та як можна виправити раніше подану форму № 20-ОПП?

Як уявляється, факт наявності двох окремих адрес створить для суб’єкта господарювання низку проблем.

Об’єкт, пов’язаний з оподаткуванням. Поняття об’єкта оподаткування наведено в п. 22.1 ПКУ, згідно з яким таким об’єктом можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку. Реєструвати такі об’єкти платник податків зобов’язаний шляхом подання Повідомлення за формою № 20-ОПП*.

* Форму якого затверджено додатком 10 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588.

Як зазначено в самому запитанні, незважаючи на сусіднє місце розташування об’єкти мають різні адреси. Адресу зазначають у графі 8 «Місцезнаходження об’єкта оподаткування (вулиця, номер будинку/офіса/квартири)» розділу 3 форми № 20-ОПП. І навряд чи в цьому випадку можна говорити про те, що маємо справу з одним об’єктом оподаткування, розташованим за двома адресами.

Нагадаємо, що якщо про той чи інший об’єкт ви хочете подати форму № 20-ОПП уперше (у тому числі в разі довнесення «забутого» об’єкта), в графі 2 слід зазначити код «1».

Ліцензування торгівлі пальним. «Оливи до вогню» підливає майбутнє (з 01.07.2019 р.) ліцензування операцій з пальним**.

** Детальніше ми говорили про це в статті «Ліцензування операцій з пальним, акцизні склади: «гарячі» питання» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 21).

Зокрема, в Законі № 481*** буде сказано, що суб’єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. У свою чергу, цей же Закон визначає місце роздрібної торгівлі пальним, як місце (територію), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.

*** Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР.

При цьому в заяві на отримання ліцензії заявник просить видати ліцензію за конкретною адресою торгівлі.

Знову ж таки в ситуації із запитання вважаємо суперечливим зазначення відразу двох окремих адрес.

Відповідно однією ліцензією справа не обійдеться.

Акцизний склад. З акцизними складами, вважаємо, маємо схожу проблему.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити