Норми ПММ на особливу техніку

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Бухгалтер 911 Червень, 2019/№ 25
У своїй господарській діяльності підприємства використовують різноманітні машини та обладнання, наприклад бензопили, трактори, газонокосарки тощо. Для роботи таких агрегатів потрібні паливно-мастильні матеріали (далі — ПММ). На які норми слід орієнтуватися при списанні палива на роботу вищезгаданих агрегатів і чи можна їх установити самостійно?

Для чого потрібні норми

Усі суб’єкти господарювання, які використовують ПММ у своїй діяльності, знають, що для їх списання на роботу машин або обладнання слід орієнтуватися на норми витрати пального. Узагалі під нормуванням витрати ПММ розуміють установлення допустимої межі використання пального в певних умовах експлуатації для конкретної моделі транспортного засобу, технологічної машини або механізму.

Норми витрати ПММ потрібні на підприємстві для різних цілей, зокрема:

1) для контролю за використанням ПММ, тобто щоб менеджмент підприємства був упевнений, що ПММ на підприємстві використовуються тільки за призначенням, а саме — на роботу певних агрегатів, а не розкрадаються або використовуються на негоспцілі.

На це вказує й Мінінфраструктури в листі від 21.02.2017 р. № 1441/18/10-17, у якому воно заявило, що безконтрольне списання ПММ за «фактичними витратами», не орієнтованими на норми списання, є неприйнятним в Україні, оскільки це створює умови для зловживань;

2) щоб уникнути сплати зайвого ПДВ. Річ у тому, що понаднормову витрату ПММ податківці розцінюють як використану в негосподарській діяльності. А отже, вимагають від суб’єкта господарювання нараховувати «компенсуючі» податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити