Теми статей
Обрати теми

Чи реєструвати бари як акцизні склади?

Шевчук Михайло, податковий експерт
Барам, які продають горілку, теж потрібно реєструватися? Таке запитання нашого читача змусило нас розібратися в проблемі.

Звернемося до редакції п.п. 14.1.6 ПКУ, яка почне діяти з 01.07.2019 р.

Так, поняттю акцизного складу відповідатимуть спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу (!) провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання і видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів (за низкою винятків).

Принциповим моментом є те, що йдеться саме про приміщення розпорядників акцизних складів. У свою чергу згідно з п.п. 14.1.224 ПКУ — це суб’єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку… і має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що належать до акцизного складу.

Упущена частина визначення стосується розпорядників «паливних» акцизних складів, про які зараз не говоримо.

Тобто, як мінімум, усе це стосується тільки тих суб’єктів, які займаються виробництвом спирту етилового, алкогольних напоїв.

Чи є бар таким виробником? Навряд чи. Згідно з п. 23 Правил № 854* забороняється під час продажу алкогольних напоїв на розлив у закладах ресторанного господарства змішувати напої різних видів і марок, крім виготовлення коктейлів. Із цієї норми випливає, що виготовлення коктейлів (для реалізації) охоплюється терміном «продаж алкогольних напоїв на розлив».

* Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджені постановою КМУ від 30.07.96 р. № 854.

Інакше (якщо це виробництво) навіщо про коктейлі згадувати в цій нормі, ще й у правилах роздрібного продажу алкогольних напоїв?

А згідно з визначенням роздрібної торгівлі із Закону № 481** — це діяльність із продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування. Виходить, що бар, який розливає коктейлі, не займається виробництвом алкогольних напоїв, він — суб’єкт роздрібної торгівлі***.

** Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.95 р. № 481/95-BP.

*** Також рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Хрінова настоянка: яка алколіцензія потрібна ресторану?» (журнал «Бухгалтер 911», 2018, № 25).

Таким чином, бар не є виробником алкогольних напоїв. Відповідно не є розпорядником акцизного складу. Тож його не потрібно реєструвати.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі