Картка «ключ до рахунку» VS авансовий звіт

В обраному У обране
Друк
Сумцова Ольга, податковий експерт
Бухгалтер 911 Травень, 2019/№ 22
У попередньому номері ми розглядали особливості використання суб’єктами господарювання такого банківського інструменту, як картка «ключ до рахунку»*. Проте в наших читачів виникли додаткові запитання, які стосуються подання авансового звіту при знятті готівки за допомогою картки «ключ до рахунку» або проведення за її допомогою безготівкових розрахунків. Відповідаємо на ці запитання.

* Стаття «Картка «ключ до рахунку»: що врахувати при використанні» (журнал «Бухгалтер 911», 2019, № 21).

Якщо директор є єдиним власником підприємства, йому теж потрібно при знятті готівки за допомогою картки «ключ до рахунку» або здійснення за її допомогою безготівкових розрахунків подавати авансовий звіт? Перед ким йому звітувати?

Так, якщо директор знімає готівку за допомогою картки «ключ до рахунку» або розраховується за її допомогою в безготівковій формі, то він повинен подати авансовий звіт («Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт»). Адже гроші на поточному рахунку підприємства (доступ до якого дає картка «ключ до рахунку») — це гроші підприємства, а не особисті гроші директора. Відповідно, директор звітує за витрачені кошти перед підприємством.

Одна річ, якщо директор ініціює переказ грошових коштів з поточного рахунку за допомогою платіжного доручення або знімає готівку за чековою книжкою — тут він прямо діє від імені підприємства. Інша річ, коли розрахунки/зняття готівки здійснюється через картку «ключ до рахунку». Так, картка «ключ до рахунок» — це доступ до поточного рахунку підприємства. Але НБУ (див. лист від 24.04.2019 р. № 57-0007/22460) розцінює картку «ключ до рахунку» ПриватБанку як корпоративний платіжний засіб. А згідно з п. 20 Положення № 148**

** Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

«кошти, які списані з поточного рахунку суб’єкта господарювання за операції, що здійснені з використанням корпоративного електронного платіжного засобу, уважаються виданими під звіт його держателю».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити