Новини для тих, хто заходить на спрощенку і змінює свій ЄП‑профіль

В обраному У обране
Друк
Мірошниченко Віталіна, податковий експерт
Бухгалтер 911 Листопад, 2019/№ 44
22.10.2019 р. набрав чинності наказ № 308*. Формально із цієї дати (але насправді податківці поки що ще не підготувалися до нововведення) всі, хто бажає стати спрощенцями або змінити щось у своєму ЄП-профілі, зобов’язані будуть подавати заяву про застосування спрощенки (і деякі інші документи) на новому бланку. Про те, що змінилося, зараз і розповімо.

* Наказ Мінфіну «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку» від 16.07.2019 р. № 308.

Кого стосуватиметься? З новими бланками зіткнуться ті, хто:

1) щойно зареєструвалися і бажають відразу перейти на спрощену систему. Заяву про застосування спрощенки можна подати відразу держреєстраторові;

2) уже працюють на загальній системі і вирішили перейти на спрощенку;

3) уже працюють на єдиному податку і хочуть перейти на загальну систему або змінити дані: види діяльності, групу спрощенки, ставку ЄП, П. І. Б., місце проживання ФОП тощо.

Тому, хто вже працює на спрощенці і поки що нічого змінювати не збирається, нічого перездавати не потрібно. Працюємо у звичайному режимі .

Формально нові форми потрібно починати використовувати з 22.10.2019 р. Але тут потрібно «зробити знижку» на готовність податківців. З місць є інформація, що такої готовності поки що немає. У зв’язку із цим питання з формами бажано уточнювати.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити