Рядок «Військовий збір» ф. № 1ДФ: зазначаємо всі доходи

Біляєва Олена, податковий експерт
Бухгалтер 911 Листопад, 2019/№ 44
В обраному У обране
Друк
Раніше в рядку «Військовий збір» розділу II форми № 1ДФ підприєм­ство показувало тільки ті доходи, з яких утримували військовий збір. Але податкова вимагає зазначати в цьому рядку всі доходи: як оподатковувані, так і не оподатковувані ВЗ. Як перейти на новий порядок заповнення ВЗ-рядка форми 1ДФ? Чи потрібно подавати уточненки за минулі періоди?

Дійсно, ГУ ДФС у м. Києві свого часу роз’яснювало, що в рядку «Військовий збір» розділу II форми № 1ДФ потрібно відображати тільки ті доходи, з яких утримувався ВЗ. Відповідно показники граф «Сума нарахованого доходу» розділу I і «Загальна сума нарахованого доходу» розділу II, а також граф «Сума виплаченого доходу» розділу I і «Загальна сума виплаченого доходу» розділу II форми № 1ДФ можуть не збігатися (див., наприклад, листи ГУ ДФС у м. Києві від 10.11.2016 р. № 7431/П/26-15-13-02-15, від 13.10.2016 р. № 6643/В/26-15-13-02-15).

Проте центральні податківці дотримуються іншої думки. У своїх численних консультаціях вони звертають увагу на те, що Порядок № 4* не передбачає виключення будь-яких доходів, що, зокрема, не підлягають оподаткуванню ВЗ, з рядка «Військовий збір» форми № 1ДФ. Тому в графах «Загальна сума нарахованого доходу» і «Загальна сума виплаченого доходу» рядка «Військовий збір» розділу II форми № 1ДФ потрібно зазначати загальну суму доходів, нарахованих/ виплачених фізособам у звітному кварталі, — як оподатковуваних, так і не оподатковуваних ВЗ (див. листи ДФСУ від 24.05.2018 р. № 2300/10/26-15-13-06-12/ІПК, від 21.05.2018 р. № 2256/10/26-15-13-06-12/ІПК, від 12.03.2018 р. № 977/6/99-99-13-01-01-15/ІПК).

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізосіб, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4.

Таким чином, у загальному випадку підсумкові значення граф 3а і 3 розділу I форми № 1ДФ збігатимуться зі значеннями граф «Загальна сума нарахованого доходу» і «Загальна сума виплаченого доходу» за рядком «Військовий збір» розділу II відповідно.

Що робити, якщо в рядку «Військовий збір» зазначали тільки оподатковувані ВЗ доходи?

Передусім не панікувати. Просто чергову звітну форму № 1ДФ заповніть так, як того вимагають податківці. Тобто в рядку «Військовий збір» відобразіть усі нараховані/виплачені фізособам доходи — і оподатковувані, і не оподатковувані ВЗ. Подавати уточненки за минулі звітні періоди не потрібно.

Якщо сума ВЗ у попередніх Податкових розрахунках за формою № 1ДФ була зазначена правильно, то за помилки в заповненні граф з інформацією про нарахований/виплачений дохід за рядком «Військовий збір» форми № 1ДФ штраф за п. 119.2 ПКУ податківці вам «не пришиють» .

Стаття 1634 КпАП у цьому випадку теж не застосовна, оскільки стосується вона тільки порушень порядку утримання і перерахування ПДФО. Та й п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ також не передбачено, що посадові особи підприємства несуть адмінвідповідальність за порушення у сфері утримання, сплати або декларування ВЗ.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд