Оренда нерухомості: стандартні і нестандартні ситуації

В обраному У обране
Друк
Сумцова Ольга, податковий експерт
Бухгалтер 911 Листопад, 2019/№ 44
У статті розглянемо цікаві запитання-ситуації, що стосуються оренди приміщень. Дві з них — доволі стандартні: щодо того, якою датою можна скласти акт на орендні послуги; на яку дату складати РК, якщо відбувається перерахунок орендних платежів. А дві — доволі нестандартні й можуть зацікавити орендодавців — платників єдиного податку.

Ситуація 1. Єдинник з групи 2 здає приміщення в оренду фізичній особі. У договорі зазначено, що фізособа має право здавати приміщення в суборенду (оскільки ми не маємо права здавати загальносистемнику). Насправді там знаходиться магазин. Виникли такі запитання: (1) для єдинника жодних наслідків не буде? (2) чи є єдинник податковим агентом у цьому випадку? (3) чи можна в договорі поставити суму оренди — 100,00 та чи потрібно обов’язково ставити в договорі суму не менше, ніж приймає міська влада за 1 кв. м?

Отже, йдеться про ФОП-орендодавця — єдиноподатника групи 2.

Для такого платника єдиного податку важливо, щоб договір оренди (основний) був укладений з особою, з якою йому дозволено «співпрацювати». Оренду в цілях ПКУ розглядають як послугу. Тому орендарем в орендодавця — єдиноподатника групи 2 може бути (1) або звичайна фізособа (населення); (2) або платник єдиного податку (п.п. 2 п. 291.4 ПКУ).

Підприємцям-«загальносистемникам» і юрособам-«загальносистемникам» таку послугу він надавати не може (у тому числі під страхом «зльоту» зі спрощеної системи)!

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити