Оренда за МСФЗ: облік в орендаря

В обраному У обране
Друк
Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Бухгалтер 911 Жовтень, 2019/№ 42
Дедалі частіше надходять до нашої редакції листи з проханням розповісти про те, як орендареві, який веде облік за МСФЗ, потрібно обліковувати взяті в оперативну оренду об’єкти. Ну що ж, МСФЗ поступово переходять у розряд необхідних знань бухгалтера, тому ця тема буде цікавою багатьом. Отже, у цій статті розглянемо «ази» обліку оренди за МСФЗ в орендаря.

Розпочнемо з того, що зараз при обліку орендних операцій за МСФЗ ми повинні керуватися новим МСФЗ 16 «Оренда». Він став обов’язковим для застосування з 01.01.2019 р.

Основна новація цього стандарту полягає в наступному. Раніше об’єкти, які орендувалися за договором оперативної оренди, орендар не відображав у себе на балансі. Вони відображалися на позабалансовому рахунку. Тепер же об’єкти, орендовані на умовах оперативної оренди, орендар повинен відображати на балансі у вигляді «активу у формі права користування».

Далі ми спрощено розповімо про механізм обліку оренди в орендаря.

1. Насамперед орендар повинен визначити, чи є в принципі договір орендою або чи містить договір оренду. Тобто повинен він застосовувати МСФЗ 16 чи ні. Стандарт містить низку рекомендацій щодо того, якими критеріями потрібно керуватися, щоб визначити, містить договір оренду чи ні. У параграфі Б31 МСФЗ 16 наведена схема, яка може допомогти суб’єктам господарювання оцінити чи є договір орендою або чи містить оренду.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити