Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Транспортні послуги: кому потрібна ліцензія?

Амброзяк Наталя, юрист
Бухгалтер 911 Вересень, 2019/№ 36
В обраному У обране
Друк
Підкажіть, які транспортні послуги вимагають ліцензії?

Види діяльності, що ліцензуються. Згідно з п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону № 222* ліцензуванню підлягають:

* Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 р. № 222-VIII.

— перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом;

— міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Оскільки госпсуб’єкти часто мають справу з перевезеннями саме автомобільним транспортом, то зосередимося власне на них.

Важливо! Детальний перелік видів автомобільних перевезень, що ліцензуються, можна знайти в п. 4 Ліцензійних умов № 1001**.

** Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затверджені постановою КМУ від 02.12.2015 р. № 1001.

Кому конкретно потрібна ліцензія? Ліцензія потрібна госпсуб’єктам (юрособам і ФОП), які здійснюють ліцензійні транспортні види діяльності.

Небезпечні вантажі. Трохи розпливчату відповідь знаходимо в ст. 1 Закону № 1644***. До небезпечних вантажів належать речовини, матеріали, вироби та відходи:

*** Закон України «Про перевезення небезпечних вантажів» від 06.04.2000 р. № 1644-III.

1) які під час перевезення можуть спричинити вибух, пожежу, пошкодження будь-яких об’єктів, призвести до загибелі людей, заподіяти шкоду довкіллю, а також призвести до інших негативних наслідків і

2) які за міжнародним договором або результатами випробувань віднесено до одного з класів небезпечних речовин (вибухові речовини та вироби, гази, легкозаймисті рідини, легкозаймисті тверді речовини, речовини, що окислюють, тощо).

Щоб краще зорієнтуватися в типі вантажу, можна звернутися до додатків А і В до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), а також до ДСТУ 4500-1:2008 «Вантажі небезпечні. Терміни та визначення понять».

Небезпечні відходи. Виходячи зі ст. 1 Закону № 1644 належать до небезпечних вантажів. У випадку із цією категорією вантажів є деякі додаткові деталі. Для того щоб визначити, чи належать відходи до небезпечних, необхідно керуватися не лише ДОПНВ, але й Положенням про контроль за транскордонними перевезенням небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням і Жовтим та Зеленим переліками відходів, затвердженими постановою КМУ від 13.07.2000 р. № 1120.

Згідно з п. 2 цих Положень небезпечні відходи перелічені в розд. «А» Жовтого переліку відходів і в Зеленому переліку (якщо вони містять матеріали, наведені в додатку 2 до Положення № 1120).

Усі «кольорові» переліки ви зможете знайти в додатках до Положення № 1120.

Експедитор. Експедиторові буде потрібна ліцензія тільки тоді, коли він самостійно здійснюватиме перевезення, що ліцензуються (за допомогою свого або взятого в оренду транспорту). Якщо ж цей суб’єкт залучатиме інших перевізників, то ліцензія вже буде потрібна саме таким перевізникам.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно