Зустрічаємо оновлену форму декларації з ПДВ

Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Бухгалтер 911 Січень, 2020/№ 4
В обраному У обране
Друк
Мінфін наказом від 20.11.2019 р. № 488 уніс зміни до форми декларації з ПДВ і Порядку її запов­нення. Основна суть новацій — безпосередньо до ПДВ-декларації (а саме до її додатка Д6) додали таблицю, де наводитиметься інформація про суми ПДВ, не сплачені до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (аналог Звіту про суми податкових пільг). Усі подробиці — далі.

Нагадаємо, що з 01.01.2020 р. набрала чинності постанова КМУ від 31.10.2018 р. № 891, згідно з якою Звіт про суми податкових пільг скасовується. При цьому інформацію про суми податкових пільг платники повинні тепер відображати безпосередньо в податковій звітності. На виконання насамперед цієї вимоги Мінфін наказом № 488 і вніс зміни до форми ПДВ-звітності та Порядку* її заповнення. Тепер безпосередньо в ПДВ-декларації платник відображатиме інформацію про суми ПДВ-пільг (якщо він такими користувався у звітному періоді).

* Затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21.

«З коли» доведеться подавати ПДВ‑декларацію за новою формою?

У частині, що цікавить нас (зміни в ПДВ-декларації), наказ № 488 набрав чинності з 01.01.2020 р. Відповідно подавати ПДВ-звітність за оновленою формою потрібно починаючи зі звітності за січень 2020 року.

Єдиноподатники, увага! Прийнятим 16.01.2020 р. Законом (на основі законопроєкту № 1210) квартальний період звітності з ПДВ скасовується (п. 202.2 ст. 202 ПКУ виключається). Отже, неважливо, подавали заяву про вибір квартального періоду разом з декларацією за останній період 2019 року чи не подавали, доведеться перейти на місячний період звітності/сплати ПДВ.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд