Приймаємо на роботу іноземця

Біляєва Олена, податковий експерт
Бухгалтер 911 Січень, 2020/№ 4
В обраному У обране
Друк
Підприємство планує праце­влаштувати громадянина Росії, у якого є посвідка на проживання в Україні («посвідка на постійне проживання»). Що потрібно врахувати при прийнятті на роботу такого працівника?

Дозвіл на працевлаштування. У загальному випадку роботодавці мають право застосовувати працю іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, який видається центром зайнятості (ч. 1 ст. 42 Закону про зайнятість1).

1 Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI.

Але із цього правила є винятки. Без зазначеного дозволу можуть бути працевлаштовані особи, перелік яких наведений у ч. 6 ст. 42 Закону про зайнятість. Серед них є в тому числі іноземці, які постійно проживають в Україні. Тобто ті, у яких є посвідка на постійне проживання (п. 17 ч. 1 ст. 1, ст. 4, 5 Закону № 37732).

2 Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 р. № 3773-VI.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд