Товар через кур’єра з велосипедом

Альошкіна Наталя, податковий експерт
Бухгалтер 911 Червень, 2020/№ 26
В обраному У обране
Друк
Підприємство продає товар через свого працівника-кур’єра, якого забезпечили велосипедом. Оплату від покупця зазвичай отримує безпосередньо кур’єр. Якщо доставка товару здійснюється на велосипеді, на нього теж потрібно реєструвати РРО?

Зареєструвати РРО на велосипед не вийде. Якщо оплату від покупця приймає кур’єр, який доставляє товар на велосипеді, то розрахункову операцію він проводить через РРО, зареєстрований за адресою складу/магазину, де зберігається товар, або за основним місцем обліку платника податків. Звісно, якщо на нього не поширюється РРО-імунітет.

У такому разі кур’єр у момент приймання готівки, платіжних карток від покупця за місцем реалізації товару проводить розрахункову операцію через портативний РРО або POS-термінал і пробиває чек РРО.

Реєстрація такого РРО здійснюється на господарську одиницю в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (п. 3 гл. 2 розд. II Порядку № 547*). Під господарською одиницею мають на увазі стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари / надаються послуги та здійснюються розрахункові операції (п. 3 розд. I Порядку РРО № 547). За великим рахунком, велосипед — це транспортний засіб, який приводиться в рух мускульною силою людини, яка перебуває на ньому. Але такий транспортний засіб не підлягає держреєстрації і його неможливо ідентифікувати. Як наслідок, зареєструвати на нього РРО не вийде.

* Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій <…>, затверджений наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547.

Крім того, для цілей РРО господарською одиницею може бути об’єкт оподаткування, інформація (за формою № 20-ОПП) про який подається до податкового органу згідно з п. 63 ПКУ (ч. 8 п. 2 розд. II Порядку № 547). При цьому дані про ідентифікатор об’єкта з гр. 5 форми № 20-ОПП переносяться до розділу 3 реєстраційної заяви за формою № 1-РРО (консультація в розділі 109.06 ЗІР).

Відсутність такої інформації є підставою для відмови в реєстрації РРО. До того ж у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуг), зазначаються реквізити транспортного засобу (лист ДПСУ від 19.11.2019 р. № 1431/6/99-00-05-04-01-15/ІПК). З огляду на те, що велосипед не можна ідентифікувати (немає реєстрації), то нічого зазначити і в розрахунковому документі.

Оскільки пересувний об’єкт відсутній, портативний РРО реєструють за адресою складу/магазину, де зберігається товар, або за місцем зберігання самого РРО. В останньому випадку в реєстраційному посвідченні на РРО в графі «Назва господарської одиниці» зазначається найменування суб’єкта господарювання, а в графі «Адреса господарської одиниці» проставляється адреса суб’єкта господарювання (основне місце обліку як платника податків) (див. лист ГУ ДФС у Харківській обл. від 19.03.2019 р. № 1111/ІПК/20-40-13-02-10, консультацію в розділі 109.07 ЗІР).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд