Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Карантинні заборони: чергові відстрочення/обіцянки/надії

Товстоп’ят Юрій, податковий експерт
Бухгалтер 911 Травень, 2020/№ 18
Друк
Епопея із щотижневим (щонайменше) оновленням КМУ «карантинної» постанови № 211 триває. Зараз поговоримо про постанову № 2911. Власне, її новації, про які було відомо ще минулого тижня, ми вже обговорили2. Зараз — «звірка» з офіційною версією постанови № 291.

1 Постанова КМУ «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» від 22.04.2020 р. № 291.

2 Стаття «Карантин продовжено до 11 травня…» (журнал «Бухгалтер 911», 2020, № 17).

Постанова № 291 була опублікована 23.04.2020 р. у газеті «Урядовий кур’єр», 2020, № 77 і з цього ж дня набрала чинності.

Окрім змін до «карантинної» постанови № 211, було внесено зміни також до постанови № 2283 (продовжені обмеження перевезень авіаційним транспортом) і розпорядження № 3384 (продовжений режим надзвичайної ситуації).

3 Постанова КМУ «Питання перевезень авіаційним транспортом» від 23.03.2020 р. № 228.

4 Розпорядження КМУ «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25.03.2020 р. № 338-р.

Зміни, що відбулися. Те, про що ми вам уже повідомляли:

— карантин продовжено до 11 травня;

— разом із продовженням карантину до 11 травня продовжено всі (!) заборони й обмеження, передбачені «карантинною» постановою № 211. У тому числі на здійснення госпдіяльності, пов’язаної із прийманням відвідувачів. При цьому перелік винятків (чим можна займатися навіть у карантин) КМУ залишив без змін img 1. Про можливі послаблення — у тому числі про можливість здійснювати торгівлю непродовольчими товарами — говориться лише як про плани на період після 11 травня.

Також залишилися встановлені раніше заборони на пасажирські перевезення автотранспортом. Але тут є дрібні правки (про які ми також повідомляли). Так, дозволили перевезення в міському транспорті5 осіб, які виявили бажання бути донорами крові та (або) її компонентів. При цьому «пропуском» у транспорт для них повинні бути посвідчення донора крові та (або) її компонентів або довідка, що видається донору за місцем медичного обстеження або давання крові та (або) її компонентів (але допоможе остання хіба що на зворотному шляху).

5 Електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, який здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах.

Також прописали, що маршрути руху транспортних засобів, які були погоджені уповноваженим підрозділом Нацполіції в період дії карантину до 24.04.2020 р., вважаються такими, які продовжують діяти на період установлення карантину.

Таке погодження, нагадаємо, потрібне роботодавцям, які забезпечують перевезення своїх працівників службовими та/або орендованими автомобілями.

Також, як і обіцяли, дозволили залучення працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених Переліком № 5596, строк періодичного профілактичного медичного огляду яких припав на період карантину, без проходження такого медогляду.

6 Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам…, затверджений постановою КМУ від 23.05.2001 р. № 559.

Згідно з п. 31 постанови вони зможуть працювати протягом усього періоду встановлення карантину та протягом 30 днів після його закінчення.

Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб, тепер є окремим додатком до «карантинної» постанови (раніше був прописаний у п. 4 постанови). Причому він зазнав низку змін!

Очікування. Безумовно, у кожного свої очікування подальшого сценарію подій і, зокрема, зняття обмежень щодо тих чи інших видів діяльності.

Своїми очікуваннями поділилася Спілка українських підприємців7 (далі — СУП). Спілка наполягає (саме так вона висловилася!) на таких змінах:

7 sup.org.ua/uk/news/437

— тимчасово звільнити від обов’язкового медогляду працівників, робота яких пов’язана з небезпечними умовами праці. Повний перелік цих професій установлений у наказі № 2468;

8 Наказ Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 р. № 246.

— надати можливість здійснювати нерегулярні перевезення працівників транспортними засобами (службовими та/або орендованими) всім підприємствам, яким не заборонено здійснювати госпдіяльність;

При цьому для можливості таких перевезень СУП пропонує інформувати органи Нацполіції, а не отримувати від них погодження.

— поступово відновлювати діяльність бізнесу шляхом упровадження гнучких регіональних обмежуючих заходів у залежності від епідеміологічної ситуації в регіоні;

— установлювати різні форми обмежень для окремих громадян, а не для всього населення (ізоляції потребують інфіковані, особи, які мали контакт з інфікованими, особи, які повернулись із-за кордону протягом квітня, люди, які досягли певного віку з урахуванням особливостей їх поточної роботи);

— визначити безпечні умови ведення бізнесу в умовах карантину;

найближчим часом за умови дотримання заходів безпеки дозволити оптову та роздрібну торгівлю товарів широкого вжитку в окремо розташованих приміщеннях або будівлях, якщо їх торговельна площа не перевищує 400 м2, а також ремонт товарів широкого вжитку.

Але очікування та пропозиції — це ще далеко не зміни, що відбулися img 2… Відчула на собі це, зокрема, Федерація роботодавців, яка ще на початку квітня звернулася до Прем’єр-міністра з відкритим листом9, у якому вона просила (причому аргументовано!) відновити торгівлю будівельними матеріалами. Але тільки ця пропозиція поки що так і не була врахована. Нагадаємо, КМУ говорить про можливі послаблення тільки після 11 травня.

9 fru.ua/ua/media-center/news/fru/vidkrite-zvernennya-federatsiji-robotodavtsiv-do-prem-er-ministra-ukrajini

Чи світле майбутнє? Як розвиватимуться подальші події, залежить від багатьох факторів. Перехід навіть до першого етапу (з п’яти задуманих КМУ) — зняття карантинних заходів10 (наміченого на 12 травня) — буде можливий тільки в тому випадку, якщо складеться сприятлива епідемічна ситуація.

10 www.kmu.gov.ua/news/premyer-ministr-denis-shmigal-predstaviv-poetapnij-plan-znyattya-obmezhen

Чого всім і бажаємо. І продовжуємо стежити за новинами від КМУ.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі